Katarzyna Skowrońska-Dolata: Wstyd mi, przepraszam. Jest mi bardzo źle

3 : 0
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarek 2013 - 1/8 finału
Wtorek 10.09.2013 godzina 17:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Włochy
25
25
25
3
Polska
22
22
13
0
Składy i szczegóły
Włochy
Sorokaite, Signorile, Guiggi, Arrighetti, Diouf, Costagrande, De Gennaro (libero) oraz Bosetti
Polska
Tokarska, Sieczka, Kasprzak, Wołosz, Kąkolewska, Skowrońska-Dolata, Maj (libero) oraz Kaczor, Radecka, Konieczna, Efimienko, Różycka
Najbardziej doświadczona polska siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata od 2003 roku gra na mistrzostwach Europy i nigdy nie osiągnęła na nich z zespołem tak słabego wyniku jak w tym roku. Po odpadnięciu z Włoszkami mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku powiedziała tylko: - Wstyd mi. Przepraszam wszystkich kibiców.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Katarzyna Skowrońska-Dolata zaczęła wymieniać: - Wstyd mi za siebie, za to że nie podjęłyśmy walki, nie zrealizowałyśmy planu i że skończyłyśmy turniej tak, jak skończyłyśmy. Bo ja mogę przegrać z Włoszkami, to nie wstyd, ale po walce, po sercu zostawionym na boisku. Dzisiaj tej walki nie podjęłyśmy i to jest dla mnie wstydliwe. Nie zatem o wynik mistrzostw mi chodzi, co o ich zakończenie.

Kapitan polskiej drużyny dodała: - Bardzo chciałyśmy wygrać, bardzo chciałyśmy awansować. Bardzo nas to chyba spięło, bo Włoszki swoją spokojną grą zdobywały punkty. Nie miałyśmy tym razem problemów w przyjęciu, jakichś serii popsutych zagrywek, co zdarzało nam się wcześniej. A jednak szwankowały inne elementy np. atak, dogranie piłki. No nie wychodziło nam, czasem wręcz sobie przeszkadzałyśmy. Dlatego jest mi bardzo źle po tym meczu, fatalnie się z tym czuję.