Joanna Kaczor: Gramy lepiej niż na Grand Prix

1 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarek 2013 - Grupa D
Niedziela 08.09.2013 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
18
18
25
21
1
Serbia
25
25
22
25
3
Składy i szczegóły
Polska
Tokarska, Różycka, Sieczka, Wołosz, Kąkolewska, Skowrońska-Dolata, Maj (libero) oraz Kaczor, Radecka, Konieczna, Kasprzak, Martałek
Serbia
Brakocević, Krsamović, Molnar, Ognjenović, Nikolić, Rasić, Cebić (libero)
- To, że przegrałyśmy z Serbią, było efektem naszych błędów, zwłaszcza w zagrywce. Ten wynik 18:25 to efekt właśnie takich błędów - mówiła po przegranej z Serbią polska siatkarka Joanna Kaczor.
Polki uległy Serbii 1:3 i muszą zagrać baraż o ćwierćfinał - rywalkami będą Włoszki, mistrzynie Europy z lat 2007 i 2009 roku. - Serbia to bardzo dobry zespół. Tam ma kto atakować. Żeby z nią wygrać, nie można popełniać błędów. A my popełniłyśmy - mówiły.

Zdaniem Joanny Kaczor fakt wywalczenia przez Polskę awansu do drugiej rundy już w sobotę nie wpłynął na siatkarki rozluźniająco. - To nie miało znaczenia. My chciałyśmy zająć pierwsze miejsce w grupie i o to szła walka - mówiła Joanna Kaczor, która w pierwszym secie weszła na parkiet jako rezerwowa, a w ostatnich dwóch partiach była w wyjściowym składzie.

- Gramy lepiej niż podczas Grand Prix. Myślę, że z czasem nasza gra będzie się stale poprawiała, przestanie falować jak teraz - mówiła. - Pokażemy, że nasza siatkówka idzie w górę.

Dodatkowy mecz, który Polska musi rozegrać we wtorek z Włoszkami, nie martwi polskiej siatkarki. - Podczas mistrzostw Europy w Łodzi w 2009 roku spotkań było jeszcze więcej, bo grupy w drugiej fazie się łączyły. I dało się wtedy. Teraz to zatem także nie problem.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone