Trener Polek Piotr Makowski podjął się po meczu wyzwania

1 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarek 2013 - Grupa D
Sobota 07.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Bułgaria
22
25
13
18
1
Polska
25
18
25
25
3
Składy i szczegóły
Bułgaria
S.Filipowa, Kitipowa, Rusewa, Rabadżijewa, E.Nikołowa, Wasiliewa, M.Filipowa (libero) oraz Karakaszewa, Nenowa, D.Nikołowa, Żerkowa
Polska
Tokarska, Sieczka, Kasprzak, Radecka, Skowrońska-Dolata, Kąkolewska, Maj (libero) oraz Wołosz, Kaczor, Konieczna, Różycka, Martałek
Podczas konferencji prasowej po meczu Polska-Bułgaria (3:1) na Mistrzostwach Europy siatkarek w niemieckim Schwerinie polski selekcjoner Piotr Makowski zdecydował się opowiedzieć swoje wrażenia z meczu oraz skomentować go po angielsku, chociaż nie włada nim biegle. Po sporym wysiłku mógł przybić piątkę z Katarzyną Skowrońską-Dolatą.
Polska kapitan towarzyszyła mu na konferencji i podpowiadała słówka oraz zwroty. Selekcjoner opowiedział po angielsku o tym, że jest zadowolony i szczęśliwy z gry swojego zespołu, z tego, jaki pokazał charakter i jak zagrał zagrywkę. To ją wskazał jako główny powód zwycięstwa. Jak mówił, Polska zagrała naprawdę dobrze i wciąż ma szansę na awans do drugiej fazy z pierwszego miejsca w grupie, co ważne, gdyż wówczas nie będzie musiała grać barażu o ćwierćfinał (zwycięzca grupy zdobywa bezpośredni awans do 1. finału, natomiast zespoły z drugiego i trzeciego miejsca grają w barażu). Dodał też specjalne podziękowania dla licznie przybyłych do niemieckiej hali polskich kibiców. - Oni dodali mojemu zespołowi dodatkowej energii - stwierdził, co potwierdziła siedząca obok Katarzyna Skowrońska-Dolata.

- Wszystko prawidłowo powiedziałem? - pytał po konferencji szkoleniowiec i dodał: - Uznałem, że jeżeli ja poradzę sobie z angielskim na konferencji, to dziewczyny poradzą sobie na boisku.

W meczu o pierwsze miejsce w niedzielę Polska zmierzy się z Serbią. Kto wygra, nie gra barażu o ćwierćfinał.