19
15
20
0
Reprezentantki Serbii w 1/8 finału mistrzostw Europy pokonały Rumunki 3:0 (25:19, 25:15, 25:20). O półfinał powalczą w czwartek z Polkami.
Zgodnie z przewidywaniami Serbki kontrolowały przebieg gry od początku meczu. Po pierwszej przerwie technicznej odskoczyły od rywalek na kilka punktów. W końcówce powiększyły przewagę i pewnie wygrały pierwszą partię.

Druga partia miała podobny przebieg, tyle, że przewaga gospodyń była jeszcze większa. Serbki dały sobie odebrać tylko 15 punktów.

Rumunki zaczęły grać lepiej w trzecim secie i na drugiej przerwie technicznej miały trzypunktową przewagę. Serbki nie miały ochoty na kolejną partię i szybko wzięły się do pracy. W końcówce zagrały bezbłędnie i wygrały seta do 20, a cały mecz 3:0.

Oznacza to, że Serbki w czwartek zmierzą się w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Polkami. Zapraszamy do śledzenia relacji ZCzuba i na żywo od 20.

Polki pewne siebie przed ćwierćfinałem mistrzostw Europy  ?