ME siatkarzy. Polska pokonała Słowację

Polscy siatkarze na zakończenie rywalizacji w grupie B pokonali Słowaków 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:22). We wtorkowym barażu o ćwierćfinał Polacy zagrają z Bułgarami. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Tak relacjonował serwis Z Czuba

Pierwszy set był bardzo wyrównany od początku do końca. Polacy nie mogli odskoczyć niżej notowanym rywalom na więcej niż dwa punkty. Mało tego, dwukrotnie przegrywali w czasie przerw technicznych (7:8 i 15:16). Dopiero w końcówce przechylili szalę na swoją stronę dzięki dobremu serwisowi Michała Ruciaka i atakowi Bartosza Kurka.

W drugim secie Polacy zaczęli od złego przyjęcia (Michał Winiarski) i nieskuteczności w ataku (Jakub Jarosz) i rywale odskoczyli na 12:8. Co prawda po dobrych zagrywkach Kubiaka straty zmniejszyły się do jednego punktu (15:16), ale potem punktowali Słowacy, którzy pewnie wygrali seta 25:20.

W trzecim secie Polacy szybko odskoczyli dzięki punktom zdobywanym przez Kurka. Dobrze prezentowali się też Marcin Możdżonek oraz Kubiak i Polacy, schodząc na drugą przerwę techniczną, prowadzili 16:11. Słowacy kilkukrotnie świetnie zaatakowali, ale nie byli w stanie odrobić strat i po błędzie Emanuela Kohuta przegrali seta do 19.

Kluczem do wygranej był polski blok - lepszy w trzecim secie i świetny w czwartym. To dzięki temu elementowi Polacy zaczęli tę partię od prowadzenia 8:3. Dobrze rozgrywał wpuszczony z ławki Fabian Drzyzga.

Słowacy zbliżyli się jeszcze na 16:13, a potem nawet 20:18, ale w końcówce Polacy zachowali zimną krew i wygrali seta do 22, a cały mecz 3:1.

We wtorkowym barażu o ćwierćfinał Polacy zagrają z Bułgarami. Relacja Z Czuba i na żywo od 20 w Sport.pl.

Marcin Możdżonek o barażu z Bułgarami: Nie ma już słabych zespołów

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone