ME siatkarzy 2013. Sensacyjna porażka Rosji na inaugurację

Reprezentacja Rosji sensacyjnie przegrała w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy z Niemcami 0:3. Mistrzostwa Europy w siatkówce, ME siatkarzy
Relacje z najważniejszych meczów na siatkarskich Mistrzostwach Eurpy w naszej aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

- Rosjanie mają wszystko, by wygrać złoto, wspaniale serwują, atakują, ich blok należy do najlepszych na świecie. Możemy tylko czekać na ich błędy - mówił przed meczem Niemcy - Rosja kapitan reprezentacji Niemiec, Jochen Schops.

Jednak ani On, ani kibice reprezentacji Niemiec nie spodziewali się chyba, że tych błędów będzie tak wiele. W pierwszym meczu grupy D na siatkarskich ME Rosjanie nie urwali Niemcom nawet seta i na tę chwilę są na ostatnim miejscu w grupie.

W drugim meczu tej grupy Czechy zmierzą się z Bułgarią.

Niemcy - Rosja 3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

Jak rozpoczną Polacy? Pierwszy mecz z Turcją

O 20:00 swoje pierwsze spotkanie na siatkarskich ME rozegrają Polacy. W pierwszym spotkaniu rywalami drużyny Andrei Anastasiego będą Turcy.

Kto najgroźniejszy dla Polaków już w fazie grupowej? Przeczytaj analizę Przemysława Iwańczyka!

- Na pewno w Londynie chłopakom zabrakło odpowiedniej dyspozycji. Było widać, że z meczu na mecz forma nie rośnie, a spada. Myślę, że wnioski zostały wyciągnięte. Dlatego w tym roku pierwsze wyniki reprezentacji były słabe, gra też nie wyglądała dobrze. Uważam, że wszystko zostało podpięte pod imprezę docelową. Wtedy nie udało się utrzymać szczytu formy przez kilka tygodni, pewnie dlatego teraz postanowiono tak zaplanować przygotowania, żeby ten najlepszy moment nie przyszedł za wcześnie - mówi przed inauguracyjnym meczem Piotr Gacek, były siatkarz reprezentacji Polski.