Świderski przed Turkami: Uwaga, oni grają o życie!

3 : 1
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - Grupa B
Piątek 20.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
25
22
25
3
Turcja
22
15
25
21
1
Składy i szczegóły
Polska
Wyjściowy skład Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Kuba Jarosz, Żygadło, Paweł Zatorski, Mateusz Możdżonek
Turcja
Wyjściowy skład Kiyak, Elgaz, Yesilbudak, Batur, Yucel, Gok, Koc
Jak zresztą każdy zespół, któremu nie daje się szans w tych mistrzostwach. Jedna wygrana może dać przepustkę do gier w barażach, Turcja o to powalczy z Polakami - ostrzega Sebastian Świderski, legenda polskiej siatkówki, a teraz trener Zaksy Kędzierzyn-Koźle.
Relacje ze wszystkich meczów Polaków na siatkarskich ME w naszej aplikacji Sport.pl LIVE na iOS, na Androida i Windows Phone

Świderski od razu dodaje jednak, że jest optymistą i widzi Polaków walczących o podium. Bo choć trener Turków Emmanuele Zanini uważa, że "polska" grupa jest najsilniejsza, to jednak w rzeczywistości tak wcale nie jest.

- Nie chcę powiedzieć, że każdy szuka alibi, ale chce na pewno zmotywować zespół. Patrząc na nazwiska i kluby, w których występują przeciwnicy Polaków, widać, jak bardzo wyrównana to stawka - uważa Świderski.

Zdaniem byłego przyjmującego reprezentacji pierwsze mecze są najbardziej stresujące, bo słabsi rywale od początku rzucą się, by zapewnić sobie choćby jedno zwycięstwo. Może ono stać się decydującym w sprawie awansu do ćwierćfinału.

Świderski poproszony o ocenę decyzji personalnych Anastasiego i odrzuceniu Krzysztofa Ignaczaka oraz Zbigniewa Bartmana mówi: - Paweł Zatorski jako libero zrobił ogromny postęp. Rozumiem więc tę decyzję, choć pewnie Krzyśkowi, ikonie polskiej siatkówki, trudno było się z tym pogodzić. O wiele bardziej zaskakujące dla mnie było odstawienie Zbyszka. Przecież to Anastasi go stworzył, przestawił na pozycję atakującego, podpowiadał, jak grać, itd. Cóż, to jednak sprawa trenera, postąpił tak, jak uznał za słuszne.