Po losowaniu ME: W takiej grupie siatkarze muszą być pierwsi

Obowiązkiem Polaków jest pierwsze miejsce w grupie ze Słowacją, Francją, Turcją lub Łotwą. Przyszłoroczne Euro to najważniejsza impreza sezonu i ostateczny sprawdzian przed mistrzostwami świata u nas - twierdzą eksperci po losowaniu grup siatkarskich mistrzostw Europy.
Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu i Sport.pl: - To jedna z łatwiejszych grup w tych mistrzostwach. Może tam gdzie są Włosi [Dania, Białoruś, Grecja/Belgia - red.] jest równie łatwo. Nasi przeciwnicy są ciekawi o tyle, że znaleźli się ostatnio na krzywej wznoszącej. Np. Turcja, gdzie liga znacząco się wzmocniła, przez co poprawia się poziom rodzimych graczy. Na Euro musimy zaprezentować poziom, który pozwoli nam spokojnie wygrać. Jesteśmy zdecydowanym faworytem bez dwóch zdań. W całych mistrzostwach mamy coś do udowodnienia sobie - to, że umiemy wygrywać w dużych turniejach, wyleczyć niedosyt po nieudanych igrzyskach, sprawdzić się przed mudnialem. Z wypowiedzi trenera wynika, że to główna impreza sezonu 2013. Grać jak najlepiej, ugrać jak najwięcej i zobaczyć jak stoimy kadrowo, z jaką wizją wejdziemy w nasze mistrzostwa świata rok później.

Jakub Bednaruk, trener AZS Politechniki Warszawskiej: - Z takiej grupy musimy wyjść z pierwszego miejsca. Co prawda Słowacy są coraz lepsi, a Francuzi w przebudowie, ale naszym obowiązkiem jest wygranie z nimi i już. Nie mówiąc nawet o Turcji czy Łotwie, bo to wiele słabsi przeciwnicy. Dla naszej siatkówki mistrzostwa Europy rozgrywane u siebie to wielkie wydarzenie i wspaniała nagroda dla kibiców. Może nie będzie to piłkarskie Euro., bo tych dwóch imprez porównywać się nie da, ale liczę, że będzie równie wspaniale. O organizację jestem spokojny, bo każda impreza u nas zbiera wspaniałe recenzje.