Me siatkarzy. Prasa: "Polska nawałnica zmiażdżyła rosyjską potęgę"

3 : 1
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2011 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 18.09.2011 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
18
25
25
3
Rosja
23
25
21
19
1
Składy i szczegóły
Polska
Żygadło, Jarosz, Kurek, Kubiak, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Kosok
Rosja
Grankin, Michajłow, Birjukow, Chtiej, Muserski, Wołkow, Sokołow (libero) oraz Siwożelez, Żigałow, Ilnik, Apalikow, Butko
"Polacy odbrązowili Rosję", "Mamy brąz - wielka Rosja na kolanach", "Jarosz pożarł Rosjan" - to tylko niektóre tytuły poniedziałkowej polskiej prasy. Nie brakuje słów pełnych zachwytu nad pracą Andrei Anastasiego i grą Jakuba Jarosza.
"Gazeta Wyborcza": Polacy odbrązowili Rosję

"Takiego sezonu nasza siatkówka jeszcze nie przeżyła. Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy rozprawili się z Rosją, po raz pierwszy w jednym roku dwukrotnie stanęli na podium ważnej imprezy, udowodnili, że są już kontynentalną potęgą."

"Przegląd Sportowy": Polski grom poraził wielką Rosję

Polacy nie jechali na turniej jako faworyci. Wręcz przeciwnie - przed rozpoczęciem imprezy wypominano im luki w składzie, słabą formę zaprezentowaną podczas Memoriału Wagnera i wróżono porażkę. Zamiast niej podopieczni Andrei Anastasiego odnieśli już drugi w tym sezonie sukces po zdobyciu brązowego medalu Ligi Światowej. To wynik bezprecedensowy w historii polskiej siatkówki, bo nigdy wcześniej nasz zespół nie wrócił z medalem z dwóch kolejnych imprez rozgrywanych w tym samym roku."

"Rzeczpospolita": To było jak uderzenie pioruna

"Rosjanie do meczu z Polska przystąpili rozbici, tak jakby cały czas myśleli o tym co zdarzyło się dzień wcześniej.(...) To był dzień Jarosza zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Anastasi z naszymi siatkarzami dokonał rzeczy niezwykłej, to było pierwsze zwycięstwo Polaków nad Rosjanami w mistrzostwach Europy."

"SuperExpress": Jarosz pożarł Rosjan

"Takie mecze pamięta się długo. Chociaż polscy siatkarze grali z Rosja "tylko" o brązowy medal mistrzostw Europy, sprawili wielka sensację. Pokonali 3:1 triumfatora Ligi Światowej i głównego faworyta imprezy. Tak wywalczony medal smakuje jak złoto!"

"Polska The Times": Mamy brąz - wielka Rosja na kolanach

"Nie ma wątpliwości, że to był najlepszy mecz polskiej drużyny na tych mistrzostwach. Wcześniej albo wygrywali z fatalnie grającymi rywalami (Niemcy, Słowacy), albo męczyli się ze średniakami (Czesi), albo z kolei wyraźnie przegrywali z teoretycznie mocniejszymi rywalami (Bułgarzy, Włosi). Wreszcie jednak w decydującym momencie potrafili pokonać drużynę, której...nikt nie miał prawa pokonać."

"Fakt": Hurrra! Jest medal

"Najpierw była burza w polskiej szatni. Potem piorun grzmotnął na boisku. Polscy siatkarze rozbili w pył Rosjan. Nasi siatkarze nakręcali się przed meczem z Rosją słuchając utworu "Thunderstuck" (Rażony piorunem) zespołu AC/DC. Polacy "razili piorunem" Rosjan z każdej strony - skrzydłami, środkiem, zagrywką, blokiem. Polska nawałnica zmiażdżyła rosyjską potęgę."