ME siatkarzy. Rosja nie chciała taniego medalu

3 : 1
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2011 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 18.09.2011 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
18
25
25
3
Rosja
23
25
21
19
1
Składy i szczegóły
Polska
Żygadło, Jarosz, Kurek, Kubiak, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Kosok
Rosja
Grankin, Michajłow, Birjukow, Chtiej, Muserski, Wołkow, Sokołow (libero) oraz Siwożelez, Żigałow, Ilnik, Apalikow, Butko
PRZEGLĄD PRASY. "Brązowy medal nie był dla naszych siatkarzy ani nagrodą wyjątkową, ani potrzebną. Przecież wszyscy wiemy, po co jechali na mistrzostwa Europy do Austrii i Czech" - pisze rosyjski portal Sport.ru. "Dla nich to był tylko bezużyteczny kawałek taniego metalu" - dodaje gazeta "Kommiersant". ""Dla młodych Polaków ten medal był za to porównywalny do złota sprzed dwóch lat - twierdzą Rosjanie.
"Trener Władimir Alekno i jego zawodnicy w niedzielę przeżywali jeszcze sobotni koszmar [w dramatycznym półfinale Rosja przegrała z Serbią 2:3]. W meczu z Polską nasi chłopcy nie mieli ognia w oczach. Chcieli jak najszybciej zakończyć te mistrzostwa i o nich zapomnieć" - relacjonuje z Wiednia portal Sport.ru. W podobnym tonie o spotkaniu z biało-czerwonymi piszą także inne media naszego sąsiada ze wschodu. "Dla nas to był mecz tortur. Rosyjska drużyna była zniszczona po porażce z Serbią. A Polacy, którzy na mistrzostwa przyjechali bez wielu swoich weteranów, walki o brąz nie zamierzali ignorować" - twierdzi "Kommiersant". "Dla Rosjan taki medal był bezużytecznym kawałkiem metalu. Ten fakt rozzłościł Aleknę, który po porażce był chyba jeszcze bardziej zdenerwowany niż w sobotę. - To wstyd - powiedział tylko o słabej grze zespołu Maksim Michajłow" - dodają dziennikarze gazety.

- Kocham tę drużynę - mówi Andrea Anastasi ?