Żygadło: Kurek chciał dostawać trudne piłki

3 : 1
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2011 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 18.09.2011 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
18
25
25
3
Rosja
23
25
21
19
1
Składy i szczegóły
Polska
Żygadło, Jarosz, Kurek, Kubiak, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Gruszka, Kosok
Rosja
Grankin, Michajłow, Birjukow, Chtiej, Muserski, Wołkow, Sokołow (libero) oraz Siwożelez, Żigałow, Ilnik, Apalikow, Butko
- Kurek prosił mnie przed meczem: ?trudne, ważne piłki dawaj do mnie?. O Jaroszu wiedziałem, że musi wypalić, ale byłem zdumiony - on był w transie - relacjonował po zwycięskim meczu o brązowy medal polski rozgrywający Łukasz Żygadło.
Łukasz Żygadło, rozgrywającym reprezentacji Polski

Najtrudniejszy był mecz z Czechami, wtedy musieliśmy postawić wszystko na jedną kartę i ryzykowaliśmy bardzo zły wynik. A najgorszy z Włochami - chyba za bardzo chcieliśmy zwyciężyć, to nas zgubiło. Z Rosją walczyło się świetnie. Kurek prosił mnie przed meczem: "trudne, ważne piłki dawaj do mnie". O Jaroszu wiedziałem, że musi wypalić, ale byłem zdumiony - on był w transie. Nie mieliśmy pojęcia, że Polska z tym rywalem nigdy nie wygrała na ME, takie rzeczy w ogóle nie mają dla nas znaczenia. Przed turniejem też słyszeliśmy, że jak wypadamy źle na Memoriale Wagnera, to potem nie idzie nam na imprezach mistrzowskich. Postanowiliśmy więc zagrać na opak.

Przygotowania do takich imprez są trudne. Czasem nie jesteśmy rozumiani nawet przez ludzi, którzy sami kiedyś trenowali siatkówkę. A jak po ciężkich treningach wychodzimy na pierwszy sparing, to nie mamy marginesu błędu, nie możemy pewnych rzeczy popróbować, bo przychodzi pięć tysięcy ludzi, więc nie wolno im zawieść. Na szczęście widzę, że nauczyliśmy się już pewne rzeczy odsuwać od siebie, skupiać się tylko na głównym celu.

Ja jestem przeszczęśliwy, zawsze marzyłem, żeby poprowadzić Polskę do medalu na takim turnieju. Brąz zdobyty z kadrą cieszy mnie jeszcze bardziej niż triumf w Lidze Mistrzów z Trento. Aż we mnie buzuje, dopiero teraz zaczynam czuć ten medal...

Z radości skakali pod sufit. Radość polskich siatkarzy (ZDJĘCIA)
Rosja pokonana! Mamy brąz mistrzostw Europy  ?