Polska
Żygadło, Gruszka, Kurek, Kubiak, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Mika, Jarosz
Czechy
Stokr, P.Konecny, Platenik, Tichacek, Popelka, Vesely, Krystof (libero) oraz Hudecek, Mach, D.Konecny
PRZEGLĄD PRASY. Po dramatycznym barażu z Czechami, polscy siatkarze awansowali do ćwierćfinału mistrzostw w Europy, w którym o strefę medalową powalczą ze Słowakami. Polskie gazety nie kryją optymizmu przed kolejnymi meczami. Kurek i spółka czują zapach medalu i są o krok od przeprowadzki do Wiednia, gdzie zostaną rozegrane półfinały i finał. Relacja Zczuba i na żywo z ćwierćfinału w Sport.pl od 15
Super Express - "Czujemy zapach medalu"

Lepiej nie mogło się potoczyć. Nasi siatkarzy nie tylko pokonali 3:1 groźnych Czechów w walce o ćwierćfinał, ale o półfinał powalczą ze zdecydowanie niżej notowanymi Słowakami - relacjonuje czwartkowy Super Express.

Rzeczpospolia - "Bliżej Wiednia"

Anastasi reagował wczoraj z dużym refleksem. O tym, że polscy siatkarze wydarli z gardła Czechom wygraną w trzecim secie zadecydowali bowiem w dużej mierze Kubiak i Jarosz. Włoski trener jest zadowolony, bo wygrała jego taktyka i to, w jaki sposób realizowali ją zawodnicy. W tym meczu ogromną rolę odegrali środkowi, szczególnie Piotr Nowakowski, który zdobył 17 punktów. Nie byłoby takich statystyk, gdyby nie Żygadło, który zdecydował się na tak odważną grę - analizuje decydującą partię dziennikarz Rzeczpospolitej.

Przegląd Sportowy - "Narodziny drużyny"

Najgorętsze w tym roku 38 minut polskiej siatkówki przesądziło o tym, że powalczymy ze Słowacja o awans do półfinału mistrzostw Europy! W trzeciej partii Polacy przegrywali już 14:20, by w nieprawdopodobnych okolicznościach odrodzić się i odnieść bezcenne zwycięstwo. W kluczowych momentach tej partii mieliśmy wrażenie, że wszystkie 79 gorących źródeł z Karlovych Varów bije w rozgrzanej do czerwoności KV Arenie. Na szczęście biły dla Polski, która wstała z kolan, choć chyba nikt w tym momencie już się tego nie spodziewał - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Fakt - "Złamali Czechów"

Trzeci set keczu polskich siatkarzy z Czechami będziemy długo wspominać. Gospodarze prowadzili już 20:14, gdy nagle nasi zaczęli odrabiać straty. Do boju poderwał kolegów Kubiak mocnymi mocnymi zagrywkami, coraz częściej blokowaliśmy rywali - relacjonuje Fakt.

Gazeta Wyborcza - " Zatrzymali kanoniera, zagrają o półfinał"

Sytuacja była krytyczna, wydawało się, że Polaków w pojedynkę rozstrzela fenomenalny solista Jan Stokr. Ale siatkarze przetrwali nawałnicę, podnieśli się i pokonali Czechy 3:1. W nagrodę rzucą się w czwartek na Słowację. Z tak teoretycznie słabym, nieprzyzwyczajonym do gry o wielką stawkę rywalem o strefę medalową prestiżowej imprezy nie walczyli od bardzo dawna - opisuje Gazeta Wyborcza.