Sport.pl

ME siatkarzy. Piotr Gruszka: Okazało się, że byliśmy w stanie. W podobnym tonie wypowiedział się Krzysztof Ignaczak.

Po pierwszym meczu ME siatkarzy, wygranym z Niemcami 3:1 Piotr Gruszka powiedział: Wszyscy wiedzą, dlaczego czekaliśmy na ten mecz z niecierpliwością. Okazało się, że byliśmy w stanie - skomentował wygrany mecz polski atakujący.
1 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2011 - Grupa D
Sobota 10.09.2011 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Niemcy
19
20
25
22
1
Polska
25
25
22
25
3
Składy i szczegóły
Niemcy
Skład:
Steuerwald, Boehme, Huebner, Kaliberda, Schoeps, Kromm, Tille (libero) oraz Grozer, Kampa, Andrae, Popp
Polska
Skład:
Żygadło, Gruszka, Nowakowski, Możdżonek, Kurek, Kubiak, Ignaczak (libero) oraz Jarosz, Ruciak, Mika
Piotr Gruszka:

"Wszyscy wiedzą, dlaczego czekaliśmy na ten mecz z niecierpliwością - sami byliśmy ciekawi, czy będziemy w stanie dać z siebie coś więcej niż serce. Okazało się, że byliśmy w stanie. Kryzysy się zdarzały, zdarzało się też, że wpadaliśmy w panikę, wybieranie właściwych rozwiązań nie przychodziło nam naturalnie.

Ale przetrwaliśmy. Dla mnie najważniejsze jest właśnie to, że grupa w decydujących chwilach reagowała właściwie. Najbardziej obawiałem się, czy wytrzymają nam głowy. Mówiłem przed turniejem fatalnej atmosferze wokół reprezentacji, bo kilkanaście lat już jeżdżę na turnieje, a tak źle jeszcze nie było. Jako kapitan musiałem coś zrobić, bo drużyna jest naprawdę młoda, połowa to debiutanci"

Krzysztof Ignaczak:

"Nie chcę mi się nawet gadać o tych, którzy w nas przed mistrzostwami nie wierzyli. Z nieudanego Memoriału Wagnera wyciągnęliśmy najlepsze możliwe wnioski - gramy znacznie lepiej. I tyle. Jeśli z Niemcami były gorsze momenty, to nie dlatego, że coś się zacięło, ale dlatego, że rywale zaczęli kopać z zagrywki. A dzisiejsza siatkówka wygląda tak, że kto kopie mocniej i trafia w boisko, ten wygrywa.

O Niemcach już nie myślę, teraz cała para na Bułgarów. Będzie trudniej, oni grają z nożami na gardłach. Wiedzą, że porażka może oznaczać dla nich koniec turnieju. A przecież chcą medalu.

Więcej o:
Skomentuj:
ME siatkarzy. Piotr Gruszka: Okazało się, że byliśmy w stanie. W podobnym tonie wypowiedział się Krzysztof Ignaczak.
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX