World Grand Prix Siatkarek: Polki pokonały Tajwan

Reprezentacja polskich siatkarek pewnie pokonała Tajwan 3:0 (25:16, 25:19, 25:15) i z czterema zwycięstwami na koncie przewodzi grupie. W sobotę jednak na Polki czeka dużo trudniejszy rywal - gospodynie turnieju - Japonki.

Reprezentacja Matlaka pewnie pokonała drużynę Tajwanu 3:0. Było to czwarte zwycięstwo Polek w tegorocznej edycji Grand Prix.

Mecz z Tajwanem był dla naszych zawodniczek treningiem. Różnica poziomów była aż nadto widoczna. Polki często pozwalały sobie na kombinacyjne zagrania i mocne zagrywki, z uśmiechem na twarzy kończąc kolejne akcje. Reprezentantki Tajwanu starały się nawiązać walkę, ale były bezradne.

Kolejnym meczem Polek w Japonii będzie pojedynek z gospodarzami turnieju, który rozegrany zostanie w sobotę.

Trzeci set:

Trzeci set niczym nie różnił się od dwóch poprzednich. Polki pewnie kończyły kolejne akcja, a Tajwanki popełniały błędy. W sobotnim meczu z Japonią na pewno nie będzie już tak łatwo.

15:25 Blok-aut po ataku Barańskiej! Koniec meczu, czwarte zwycięstwo Polek!

15:24 Punkt zdobywa Okuniewska i mamy pierwszą piłkę meczową

14:22 Trzeci pod rząd skuteczny atak Barańskiej, która może poprawić sobie statystyki

13:19 Blok-aut i Tajwan zdobywa 13 punkt

10:16 Sadurek psuje zagrywkę

9:16 Druga w tym secie i prawdopodobnie ostatnia w meczu przerwa techniczna. Punkt zdobywa Skowrońska

7:13 Miło widzieć uśmiech na ustach naszych reprezentantek. Sadurek bawi się na rozegraniu, a Skowrońska pewnie atakuje.

4:8 Polki znowu odskakują. Pierwsza przerwa techniczna w trzecim secie i już czteropunktowe prowadzenie.

4:6 Dziwna akcja. Najpierw dużo chaosu, a potem przytomne zachowanie Sadurek, która od razu wystawiła na środek przechodzącą piłkę, co sprawiło jej dużo radości.

0:2 Zdaje się, że Matlak chce sprawdzić kolejne ustawienie. I bardzo dobrze, do takich celów służą mecze z przeciwnikami na poziomie Tajwanu. Pierwsze dwa punkty dla Polek

Drugi set:

W drugim secie na boisku pojawiły się nowe zawodniczki, Polki próbują coraz więcej rozwiązań taktycznych, ale nadal są poza zasięgiem rywalek.

19:25 Drugiego seta kończy Katarzyna Skowrońska. 2:0 dla Polek!

17:24 Przesunięta krótka i pierwsza piłka setowa.

13:16 Skowrońska i Skorupa w bloku. Trzy punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej

8:12 Już cztery punkty przewagi, trener Tajwanu bierze pierwszy czas w tym secie.

5:7 Gajgał skutecznie atakuje

4:6 Rywalki mylą się, punkt dla Polek

0:1 Zaczynamy drugi set. Na rozegraniu pojawia się Skorupa. Pierwszy punkt zdobywa Kaczor

Pierwszy set:

Pierwszy set Polki wygrały bardzo pewnie. Różnica poziomów jest widoczna, reprezentantki Tajwanu nie są w stanie nawiązać z nami walki. Siatkarki Jerzego Matlaka mają okazję poćwiczyć zagrywkę i grę kombinacyjną.

14:23: Atmosfera treningowa. Barańska może poćwiczyć zagrywkę z wyskoku, tym razem się nie udało

13:20: Tajwan zdobył kilka punktów pod rząd, ale Polki są rozluźnione i uśmiechnięte. Zaczynają grać kombinacyjnie

9:18: Sadurek zaczyna grać kombinacyjnie, co przynosi efekty. Kaczorowska wchodzi za Kaczor

8:16: Ostatni punkt przed zejściem na przerwę techniczną zdobywa Bednarek

6:11: Ten mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami. Polki zdecydowanie górują na boisku. Znowu Skowrońska

3:8: Polki schodzą na pierwszą przerwę techniczną po udanej zagrywce Skowrońskiej.

3:6: Dwie dobre akcje Bednarek i są 3 punkty przewagi.

1:0: Pierwszy punkt zdobyły reprezentantki Tajwanu

Polki rozpoczęły w składzie Skowrońska, Bedanrek-Kasza, Sadurek, Gajgał, Kaczor, Barańska oraz Zenik na libero

Siatkarki Jerzego Matlaka pokonali w Gdyni reprezentantki USA 3:1. Teraz przychodzi im mierzyć się z dużo łatwiejszym przeciwnikiem. Jak będzie tym razem?