Siatkówka. Castellani: Żygadło to moja porażka

PRZEGLĄD PRASY. Selekcjoner wybrał 19 zawodników, którzy wezmą udział w przygotowaniach do wrześniowych mistrzostw świata. W kadrze zabrakło wyrzuconego z zespołu Łukasza Żygadły. - Wydawało mi się, że mamy taki sam cel, a okazało się, że dla niego najważniejszy jest on sam - opowiada o konflikcie z rozgrywającym trener polskich siatkarzy, Daniel Castellani, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.
Konflikt między Łukaszem Żygadło, a selekcjonerem to pierwsza rysa na reprezentacji Castellaniego. Przed meczem z Kubańczykami, rozgrywający Trentino, który był gościem studia Polsatu Sport narzekał na brak szans na pokazanie formy i możliwości. Argentyńczyk uznał, że takich spraw nie załatwia się za pośrednictwem mediów i po rozmowie z zawodnikami rozstał się z doświadczonym rozgrywającym. Pozostali kadrowicze stanęli murem za Castellanim. Miejsce Żygadły w kadrze zajmie Fabian Drzyzga.

- Dla tych, którzy tak myślą nie ma miejsca w kadrze. Łukasz nie mógł się pogodzić się z tym, że przegrywa rywalizację z Pawłem Zagumnym i Grzegorzem Łomaczem. Powiedziałem przy wszystkich co o ty myślę, on nie ustąpił, więc musieliśmy się rozstać - komentuje sytuację Castellani.

W ostatnim czasie pojawiły się głosy krytykujące Castellaniego za uleganie starszym zawodnikom. Według Argentyńczyka, był to tylko jeden z argumentów Łukasza Żygadły, tłumaczący jego niepowodzenia. Polityka selekcjonera odnośnie urlopów i rehabilitacji w kadrze jest świadoma. Zawodnicy mają nabrać świeżości przed najważniejszym w tym roku turniejem - mistrzostwami świata we Włoszech.

- Wiem, że wpływ na takie nerwowe oceny mają porażki w Lidze Światowej. Niepotrzebnie. Ja nie ulegam panice, bo nie ma powodu - uspokoił kibiców.

Castellani przyznał także, że cieszy go brak kontuzji w zespole. Głównym celem jest teraz zgranie się zawodników. W kadrze pojawiło się kilka nowych twarzy, takich jak Patryk Czarnowski, do których należy przyszłość. Argentyńczyk powstrzymuje się jednak od zapowiadania dobrego wyniku we Włoszech. Komentuje ostrożnie - Będziemy w gronie faworytów, tak jak Brazylia, Serbia, Rosja. USA, Bułgaria czy Włochy.

Zagumny komplementuje Castellaniego. Siatkarze rozpoczynają walkę o mistrzostwo świata  ?