Siatkarze reprezentacji w sprawie Żygadły: "Nie zgadzamy się z Łukaszem"

Siatkarze reprezentacji Polski wydali oświadczenie w sprawie ostatnich wypowiedzi Łukasza Żygadły. - Jako rozgrywający nie mogłem na treningach rozgrywać piłki do kolegów. Nie akceptuję takiej roli, wolę zrezygnować - mówił niedawno siatkarz. "Nie zgadzamy się z Łukaszem" - piszą jego koledzy przygotowujący się do wrześniowego mundialu. To pierwsza taka sytuacja w historii polskiej siatkówki.
- Zasygnalizowałem ten problem w telewizji. Trener [Daniel Castellani - red.] nie powinien być jednak zaskoczony, bo uprzedziłem go, nie robiąc na treningach tego, co do mnie należy. Zamierzam zrezygnować - skarżył się Łukasz Żygadło. - Kolejne dni, kolejne zajęcia utwierdzały mnie w tym przekonaniu.

Siatkarz, który z reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo świata, poróżnił się z trenerem Castellanim. Zdaniem Żygadły, trener celowo odstawiał go od rozgrywania, co negatywnie wpływało na formę meczową.

Kadra siatkarzy przygotowuje się właśnie do wrześniowego mundialu. Castlani uznał, że: "W ostatnim czasie znacznie oddaliły się od siebie wizje zawodnika i reprezentacji. Łukasz jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale według mnie w sposób zbyt indywidualny postrzega interes całego zespołu. W tej sytuacji wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie".

Oficjalne oświadczenie wydali w tej sprawie koledzy Żygadły z reprezentacji. Podopieczni Castellaniego piszą w nim, że "Łukasz mija się z prawdą w paru kwestiach". Kadrowicze wyjaśniają, że "treningi odbywane były w pewnym standardzie", który zakładał inny cykl dla zawodników spoza meczowej dwunastki. Ich zdaniem decyzja podjęta przez trenera o wykluczeniu Żygadły z reprezentacji była słuszna.

Pełna treść oświadczenia siatkarzy reprezentacji Polski:

"W związku z ukazaniem się szeregu wypowiedzi ze strony naszego kolegi, Łukasza Żygadły, my zawodnicy Reprezetnacji Polski chcielibyśmy zając stanowisko w tej sprawie i oświadczyć, że Łukasz mija się z prawdą w paru kwestiach.

Treningi odbywane były w pewnym, ustalonym standardzie, i wiadomo było, że zawodnicy spoza meczowej dwunastki mają określony inny ich cykl. Nie zgadzamy się z Łukaszem również w temacie tzw. "urlopów" i dni wolnych od treningów ustalanych przez Trenera. Każdy z nas był zaangażowany w pracę z kadrą w stopniu, w jakim pozwalało nam na to własne zdrowie.

Trzecia sprawa to rozstanie się z kadrą. Nie jest prawdą, że Łukasz z kadry zrezygnował. Uczestniczyliśmy w spotkaniu i rozmowie z Łukaszem i uważamy, że decyzja podjęta przez Trenera o wykluczeniu go z Reprezentacji, w świetle jego postawy wobec całego zespołu jest jak najbardziej właściwa.

To wszystko co mamy do powiedzenia w temacie naszego kolegi."

Żygało z wcześniejszego wywiadu:

Jestem spokojnym człowiekiem, chcę zgody, życzę Danielowi i zawodnikom, z którymi jestem zżyty i bardzo mnie wspierali, wszystkiego najlepszego.