Sport.pl

Liga Światowa: Spotkanie Kuba-Polska "Meczem tygodnia"

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) wytypowała spotkanie Kuba - Polska w ramach Ligi Światowej jako "Mecz tygodnia". Oznacza to, że stacje telewizyjne mogą je pokazywać za darmo. Transmisja ze spotkania Polaków będzie dostępna w milionach gospodarstw domowych na całym świecie. Mecz zacznie się o 2.40 czasu polskiego w nocy z piątku na sobotę.
- W ten weekend "Meczem tygodnia" jest mecz Kuba - Polska w grupie D - podała oficjalna strona FIVB. "Mecz tygodnia" to inicjatywa federacji mająca na celu popularyzację siatkówki. Od dwóch lat w każdym weekendzie Ligi Światowej wybierane jest jedno spotkanie, które za darmo mogą pokazywać nadawcy imprezy, ale też inne telewizje. Jak chwali się FIVB, transmisja z ostatniego "Meczu tygodnia" pomiędzy Finlandią a USA w Tampere była dostępna dla 204 milionów gospodarstw domowych w 31 różnych krajach.

Kuba, która przed rokiem grała w Final Four, będzie starała się przedłużyć serię meczów bez porażki, którą utrzymała przez pierwsze dwa weekendy rywalizacji w Lidze Światowej.

FIVB zapowiedziała już, że kolejnym "Meczem tygodnia" będzie spotkanie pomiędzy Polską i Argentyną 27 czerwca we Wrocławiu.

Polskie wejście smoka w Lidze Światowej »


Więcej o: