Sport.pl

PlusLiga. Gromadowski: Interesuje mnie powrót do kraju

Miniony sezon spędził we francuskim Paris Volley. Mimo, że drużyna nie pokazała się z najlepszej strony to polski atakujący prezentował się naprawdę dobrze, tymczasem w składzie na Ligę Światową zabrakło dla niego miejsca.
Za nami sezon ligowy. Paris Volley zakończył zmagania na dziesiątej pozycji. Dla tak utytułowanej drużyny z całą pewnością jest to duży zawód.

Marcel Gromadowski: Faktycznie nie poszło tak jak zakładaliśmy wszyscy przed sezonem. Dziesiąte miejsce to trochę za nisko jak na nasze możliwości, ale cóż zrobić - tak czasem bywa. Niewiele zabrakło do załapania się do play-off. Staraliśmy się do końca, gdyż to właśnie ostatni mecz dawał jeszcze teoretyczne szanse na wejście do pierwszej ósemki po rundzie zasadniczej.

Z perspektywy czasy nie żałujesz, że wybrałeś właśnie ten kraj? Jak podsumujesz ten sezon pod kątem swojej osoby?

Jestem zadowolony z tego, co pokazałem w tym sezonie. Oczywiście zdarzyło się kilka słabszych spotkań, ale dzięki temu wiem, że jest w dalszym ciągu nad czym pracować. Pokazałem się z dobrej strony w Lidze Mistrzów, grałem regularnie w kraju, ominęły mnie poważniejsze kontuzje.

Grałeś już we Włoszech, teraz we Francji i oczywiście w Polsce. W którym z tych krajów są najlepsze warunki do rozwoju młodych zawodników?

Bez wątpienia takim krajem są dla mnie Włochy. Spędziłem tam dwa lata i uważam, że wykorzystałem to w pełni. Dobre ligi, dobrzy trenerzy, profesjonalizm pracy i dodatkowo masa pozytywnych pozasportowych wrażeń.

Jakie są Twoje plany na nadchodzący sezon?

W dalszym ciągu nie podjąłem decyzji. Pewne założenia co do przyszłego klubu mam, zachowam je jednak dla siebie. Natomiast nie ukrywam, że interesuje mnie również powrót do kraju. W miarę niedługim czasie powinno się to rozstrzygnąć.

Brak powołania na Ligę Światową nie oznacza nieobecności we wrześniowych Mistrzostwach Świata. Jak wygląda Twoja współpraca z kadrą?

W chwili obecnej trenuję z grupą przygotowującą się do Ligi Światowej. Co dalej? Nie wiem jeszcze. Liga będzie trwać przynajmniej sześć tygodni, to dużo czasu na podejmowanie jakichś decyzji.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net »


Więcej o: