Siatkówka. Fedinando De Giorgi zadebiutuje w maju, polska kadra wraca do Spodka

Znamy termin pierwszego meczu Fedinando De Giorgiego w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Debiut Włocha będzie miał miejsce w ważnym dla polskiej siatkówki katowickim Spodku. Kadra zmierzy się w nim z drużyną narodową Iranu.
20 maja 2017 roku będzie miał miejsce oficjalny debiut Ferdinando De Giorgiego w roli szkoleniowca reprezentacji Polski siatkarzy. Pierwszy mecz biało-czerwonych pod kierownictwem Włocha odbędzie się we współpracy z Aleją Gwiazd Siatkówki w katowickim Spodku. Rywalami kadry będzie drużyna narodowa Iranu. Pierwszy raz w Polsce jako trenera Persów będzie można zobaczyć Igora Kolakovica. Jego drużyna obecnie zajmuje 10. miejsce w rankingu FIVB.

Mecz z Iranem to dopiero początek przygotowań polskiej kadry do nadchodzącego sezonu reprezentacyjnego. 2017 rok będzie istotny dla polskiej siatkówki. Reprezentacja zmierzy się nie tylko w Lidze Światowej, ale również w mistrzostwach Europy, które zostaną zorganizowane w Polsce.

20 maja w stolicy Śląska odbędzie się także Aleja Gwiazd Siatkówki Katowice 2017, podczas której swoje odciski dłoni odsłonią wybrani siatkarze.