Siatkarze reprezentacji Polski wsparli 5. edycję charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi

Reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski oraz trenerzy Stéphane Antiga i Philippe Blain już po raz piąty wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami wyjątkowego kalendarza na rzecz dzieci walczących z rakiem.
Polscy siatkarze po raz kolejny bezinteresownie zdecydowali się wesprzeć charytatywny projekt Fundacji Herosi. Na potrzeby kalendarza powstały wyjątkowe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy, przedstawiające siatkarzy "dużych Herosów" z dziećmi "małymi Herosami". Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny z udziałem reprezentantów Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

- Kolejny raz mam zaszczyt brać udział w akcji Fundacji Herosi. Zachęcam wszystkich do kupienia kalendarzy. Mam nadzieje ze będą wam się podobać - mówi Bartosz Kurek.

- Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do zakupu kalendarza Fundacji Herosi. Myślę, że to jest obowiązkowy gadżet każdego kibica w domu - dodaje Dawid Konarski.

Charytatywne kalendarze związane są z prowadzoną przez Fundację Herosi kampanią, która ma na celu propagowanie szeroko rozumianej idei pomagania, jak również służą pozyskaniu środków na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Do tej pory między innymi dzięki darowiznom związanym z charytatywnym kalendarzem Fundacja Herosi zakupiła sprzęt medyczny o łącznej wartości przekraczającej 500 000 zł m.in. pompy do chemioterapii, kardiomonitory, specjalistyczne łóżka, sprzęt do rehabilitacji kończyn po zabiegach onkologicznych, pulsoksymety, przenośny rentgen, konsole do oglądania zdjęć RTG, stół operacyjny ALPHASTAR PRO 1132 z wyposażeniem oraz elektrokoagulator - aparat SPECTRUM wraz z akcesoriami.

- Jesteśmy dumni, że od samego początku istnienia naszej Fundacji, mamy wyjątkową możliwość, aby współpracować z reprezentacją Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony zawodników, możemy aktywnie pomagać naszym podopiecznym z oddziałów onkologii. Wyrazem tego jest już 5. edycja charytatywnego kalendarza - podkreśla Prezes Fundacji Herosi Aneta Rostkowska-Rau.

Charytatywne kalendarze dostępne są za pośrednictwem oficjalnego profilu Fundacji Herosi facebook.pl/FundacjaHerosi oraz na wybranych meczach PlusLigi.

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego, która od 2009 roku niesie pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi. Od początku jej działalność związana jest ściśle z siatkówką, w szczególności z reprezentacją Polski, której zawodnicy i trenerzy czynnie wspierają działania fundacji. Siatkarze m.in. biorą udział w zbiórkach publicznych, spotkaniach z podopiecznymi fundacji oraz użyczają swojego wizerunku w kolejnych edycjach charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi.

***

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego od 8 lat aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz z domów dziecka. Wolontariusze realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi i koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu. Obecni są także w domach dziecka, gdzie przygotowują aktywności dla podopiecznych, pomagają w odrabianiu lekcji.

Fundacja Herosi przygotowuje również sesje zdjęciowe i pokazy mody dla pacjentów, które przede wszystkim pokazują ich piękno, a nie chorobę.

W działalność Herosów zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze i siatkarki, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych. Fundacja Herosi od samego początku intensywnie współpracuje z reprezentacją polskich siatkarzy oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Zawodnicy oraz trenerzy odwiedzają podopiecznych fundacji leczących się na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, przekazują siatkarskie gadżety na licytacje oraz użyczają swojego wizerunku w charytatywnym kalendarzu Fundacji Herosi, z którego całkowity zysk przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego.


Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na:

www.herosi.eu oraz na profilach: facebook.pl/FundacjaHerosi i instagram.com/fundacjaherosi