Oficjalnie: Wybrano nowego trenera polskich siatkarzy!

Ferdinando De Giorgi został trenerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.
Wyboru dokonał zarząd PZPS. Po nieudanych igrzyskach olimpijskich federacja zrezygnowała z usług Stephane'a Antigi, który został nowym trenerem Kanady.De Giorgi był jednym z trzech kandydatów. Oprócz niego trenerami Polaków chcieli zostać również Radostin Stojczew oraz Mauro Berruto. 55-letni De Giorgi podpisał umowę do 2020 roku. Mógł zostać trenerem Polaków już pięć lat temu, ale przegrał w konkursie z innym Włochem, Andreą Anastasim. De Giorgi po raz pierwszy pracuje z jakąkolwiek reprezentacją. Jest siatkarską legendą, z reprezentacją Włoch trzy razy zdobył mistrzostwo świata, a do tego dołożył mistrzostwo Europy oraz pięć triumfów w Lidze Światowej.

Obecnie prowadzi Zaksę Kędzierzyn-Koźle, zespół mistrza Polski. Obowiązki trenera przejmie w maju przyszłego roku, gdy zakończy się sezon ligowy. Jego pierwszym zadaniem będzie przygotowanie reprezentacji do mistrzostw Europy. Odbędą się one w Polsce w dniach 25 sierpnia - 3 września w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szczecinie. Mecz otwarcie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Najlepsze sportowe momenty roku wg fotoreporterów AP