Sport.pl

Stephane Antiga nowym trenerem reprezentacji Kanady!

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Stephane Antiga, podpisał umowę z kanadyjską federacją i został nowym trenerem reprezentacji spod znaku klonowego liścia.
Francuz związał się z nowym pracodawcą czteroletnim kontraktem, co oznacza, że będzie tam pracował do igrzysk olimpijskich w Tokio. Na stanowisku zastąpił Glenna Hoaga, który prowadził reprezentację swojego kraju od 2006 roku. Po igrzyskach w Rio zrezygnował z funkcji pierwszego trenera i objął stanowisko dyrektora sportowego kanadyjskiej federacji.

Antiga w przeszłości grał na pozycji przyjmującego. W 2014 roku zakończył karierę zawodniczą i jako nowy trener reprezentacji Polski poprowadził ją na mistrzostwach świata. Nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu - zdobył tytuł, pokonując w finale wielką Brazylię. Potem jednak jego wyniki nie zadowalały PZPS, a gwoździem do trumny była dotkliwa porażka ze Stanami Zjednoczonymi w ćwierćfinale tegorocznych igrzysk olimpijskich. Związek podziękował mu za współpracę i ogłosił poszukiwania następcy.

Niebawem powinniśmy poznać jego nazwisko. Kandydatów jest trzech: Radostin Stojczew, Ferdinando de Giorgi i Mauro Berruto.Więcej o:
Komentarze (11)
Stephane Antiga nowym trenerem reprezentacji Kanady!
Zaloguj się
 • pan_mamon

  Oceniono 7 razy 7

  Powodzenia Stefan i dziękujemy Ci bardzo za wszystko !!!

  Good luck Stefan, and than you so much for all !!!

 • ebw

  Oceniono 5 razy 5

  mam nadzieję, ze odniesie jeszcze więcej sukcesów niż z polską drużyną! powodzenia trenerze :)

 • matitalolo

  Oceniono 4 razy 4

  Dobrze zrobiłeś . Tu nad wisłą szykuje się katastrofa. Także w siatkówce.
  Dzięki za dobra robotę. Mam wrażenie , że niedługo Polacy dostaną łomot od Kanadyjczyków pod Twoim kierownictwem.

 • boliver

  Oceniono 4 razy 4

  Merci pour tout Stéphane-teraz zobaczymy ruiny z tego Co wypracowales

  Wlodarze pzps tego chcieli--- pozbawiony sensu rzadzenie,szykuje die katastrofa

 • domarko1

  Oceniono 3 razy 3

  Misiewicz zrobi kurs trenerski.

 • dar61

  0

  Odświeży Stefan swą francuszczyznę w wersji zaoceanicznej ;-)

  Chyba długo będziemy czekali na trenera z taką ludzka klasą. Zamordyści naszym zawodnikom nie będą już mogli narzucić swej woli - to jest zawsze jakaś zasługa ery Stefana.
  Ery Stefana w reklamówkach z kolei nie będę chwalić, bo spaprano jeszcze bardziej w niej polszczyznę do my, tj. dla nas.

  Czy znajdzie nowy trener z Polakami język inną metodą niż rówieśniczy im Hubert i Jerzy Wagnerowie, klasycy machismo typu Raúla Lozany, wykwintnie władczy typu Daniele'a Castellaniego i Andrei Anastasiego - a może znów eksperyment z polskimi trenerami ze średniej, niestety, półki - czas pokaże.
  Każdy z nich miał plusy, też i coraz bardziej obrastający w piórka nasi zawodnicy swe minusy.
  Cokolwiek* by rzec, będzie ciekawie.

  */ wersja właściwsza niż 'co by nie rzec' - zachwaszczająca sprawozdawczy słowotok.

  PS/ P.S./ PS.
  Artykuł perfekt. E-we-ne-ment. Oby tak dalej.

 • gizmo82_pl

  Oceniono 1 raz -1

  Znacie przysłowie "trafiło się ślepej kurze ziarno". Rozumiem że ktoś go lubi ktoś nie ale bądźmy szczerzy jako trener przeciętny (by nie mówić słaby) poza owym ziarnem pokażcie mi kunszt trenerski ale fakty proszę poza owym "ziarnem" na początku przygody (gdzie można pokusić się ile jego a ile poprzednika roboty w tym było) dalej jest pustynia ja to odbieram jako "jazda na opinii". Zawsze można mówić że mogło być coś lepiej lub gorzej ale fakty są jakie są i nie sposób je podważać PS. wiedziałem że na klub się nie zdecyduje za szybko by było widać czy jest dobry czy słaby.PS2.Ile szans i spapranych turniejów musi zaliczyć trener byście potrafili ocenić popatrzeć na owego obiektywnie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX