Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2017. We wtorek losowanie. Na kogo może trafić Polska?

Już we wtorek o 20.30 w Krakowie odbędzie się losowanie grup mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Turniej odbędzie się w Polsce w dniach 25 sierpnia - 3 września.
Polska zakwalifikowała się jako gospodarz. Udział w turnieju za dobry występ na mistrzostwach Europy w 2015 roku uzyskały Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja i Serbia. Przez kwalifikacje przebrnęli zwycięzcy grup: Niemcy, Finlandia, Belgia, Słowacja, Holandia i Czechy. Po barażach udział w turnieju zapewniły sobie Hiszpania, Estonia oraz Turcja.

Powstaną cztery grupy po cztery drużyny. Polakom jako gospodarzom przysługuje prawo przydzielenia po jednej drużynie do każdej z czterech grup. Do nich zostaną dolosowane ekipy z trzech kolejnych koszyków. Zostaną one ułożone według rankingu CEV (Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej) z 22 sierpnia. Co ważne, w tej samej grupie nie mogą zagrać finaliści poprzednich mistrzostw Europy, czyli Francja i Słowenia. Każda grupa będzie grała w innym mieście. Siatkarzy ugoszczą Szczecin, Gdynia, Kraków oraz Katowice. Polacy będą grać w Gdyni (Ergo Arena).

Awans do ćwierćfinału zapewnią sobie jedynie zwycięzcy grupy. Pozostałych ćwierćfinalistów wyłonią baraże pomiędzy drugimi a trzecimi drużynami z każdej grupy. Jeśli Polacy awansują do fazy pucharowej, to wszystkie swoje mecze rozegrają w Krakowie, gdzie odbędą się wszystkie półfinały oraz mecze o medale.

Ranking CEV z sierpnia: (uwzględniono tylko drużyny, które zagrają na mistrzostwach Europy)

1. Francja

2. Włochy

3. Rosja

4. Serbia

5. Polska

6. Bułgaria

7. Niemcy

8. Belgia

9. Finlandia

10. Holandia

11. Słowenia

12. Słowacja

13. Czechy

14. Estonia

15. Turcja...

19. Hiszpania

Tak efektownych regat nie ma nigdzie w Polsce!

Najgorsze dopingowe tłumaczenia sportowców. Seks oralny, 40 zjedzonych cielaków. Dziennie