Sport.pl

Kolejny kandydat do objęcia reprezentacji Polski

Stephane Antiga nie będzie dłużej prowadził siatkarskiej reprezentacji Polski. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane. Wśród kandydatów wymienia się Raula Lozano, Ferdinando de Giorgiego, Roberto Piazza także byłby chętny. Teraz gotowość wyraża inny Włoch, Andrea Giani.
Giani to aktualny trener reprezentacji Słowenii i występującej we włoskiej Serie A Werony. W zeszłym roku zdobył ze Słowenią wicemistrzostwo Europy, pokonując w ćwierćfinale reprezentację Polski. Wygrał także Ligę Europejską i 3. Dywizję Ligi Światowej. Pomimo sukcesów jest gotów zrezygnować z kadry Słowenii i objąć reprezentację Polski.

Na taki obrót spraw jest niewielka szansa, lecz jeśliby się udało, to gościlibyśmy w Polsce kolejną legendę włoskiej siatkówki. Lorenzo Bernardi i Roberto Piazza w Jastrzębskim Węglu, a teraz Giani, który jako zawodnik zdobywał m.in. trzykrotnie mistrzostwo świata i czterokrotnie mistrzostwo Europy.

Nazwisko nowego szkoleniowca powinniśmy poznać w ciągu najbliższego miesiąca.Więcej o:
Komentarze (1)
Kolejny kandydat do objęcia reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • dar61

  0

  O nie! Tylko aby nie znów ktoś z imieniem lub nazwiskiem zakończonym na -o! Redakcja musi się nauczyć fleksji tych personaliów, poćwiczyć.

  '...wymienia się Raula Lozano, Ferdinando de Giorgiego...'
  >>> wymienia się Raula LOZANĘ, FERDINANDA de Giorgiego

  Ani Lorenza Bernardiego, ani Roberta Piazzy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX