Siatkówka. Kolejny chętny do objęcia reprezentacji Polski

Przyszłość Stephane'a Antigi wciąż nie jest znana. Na horyzoncie pojawił się nowy kandydat do prowadzenia reprezentacji. - Polska? Czemu nie? - mówi Roberto Piazza, były trener Jastrzębskiego Węgla, a aktualnie włoskiej Modeny.
Dziennikarze zapytali się Włocha o objęcie posady trenera reprezentacji Polski w przypadku zakończenia przez PZPS współpracy z Antigą. - Cały czas śledzę sytuację w Polsce. Jeśli pytacie mnie o prowadzenie polskiej reprezentacji, odpowiem: Czemu nie? Oczywiście, czekałoby mnie dużo negocjacji z PZPS, ale przypuszczam, że prędzej lub później wrócę do Polski.

Porównał też ligę polską i włoską. - Rozgrywki w Pluslidze stoją na bardzo wysokim poziomie. Zarobki zawodników i trenerów są satysfakcjonujące. W niektórych włoskich drużynach nie możesz liczyć na takie wynagrodzenie jak w Polsce. Z perspektywy polskiej siatkówki to dobrze, że wielu reprezentantów gra w rodzimej lidze.

W najbliższych dniach dowiemy się, czy kadrę obejmie nowy szkoleniowiec. Oprócz Piazzy mówi się o dwóch argentyńczykach. Pierwszy z nich to Raul Lozano, który miał już okazję trenować polską reprezentację w latach 2005-2008. Drugi to Javier Weber, aktualny trener argentyńskiego Personal Bolivar.