Rozkład niedzieli. Finał Rolanda Garrosa, grają siatkarze, biegnie Swoboda

Novak Djoković i Andy Murray zmierzą się w finale Rolanda Garrosa. To wydarzenie sportowej niedzieli. Wcześniej ostatni mecz na turnieju w Tokio zagrają siatkarze. Relacje z najważniejszych wydarzeń weekendu - Sport.pl to jest Twój LIVE!
8.30 - Polska - Australia

Australia będzie ostatnim rywalem biało-czerwonych w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Tokio. Polacy awans olimpijski już mają zapewniony, przez co szansę na pokazanie się w tym meczu dostaną rezerwowi.

15.00 - Novak Djoković - Andy Murray

Novak Djoković walczy o swój pierwszy triumf na kortach Rolanda Garrosa. W finale gra już po raz czwarty, ale sukcesu do tej pory w Paryżu nie odniósł. Jego rywalem będzie Andy Murray - Brytyjczyk po raz pierwszy w karierze jest w finale Roland Garros.

Od 15.00 - Diamentowa Liga w Birmingham

Mocna grupa polskich lekkoatletów wystartuje w mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. W zawodach wezmą udział: Joanna Linkiewicz (400 ppł), Ewa Swoboda (100 m), Krystian Zalewski (3000 z przeszkodami), Piotr Małachowski, Robert Urbanek (obaj rzut dyskiem), Joanna Jóźwik (800 m), Marcin Lewandowski (600 m) oraz Renata Pliś i Dominika Napieraj (5000 m)

Od 16 - lekkoatletyczny Bydgoszcz Cup

Kibice będą mieli okazję zobaczyć m.in. dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego i mistrza Europy juniorów w tej konkurencji Konrada Bukowieckiego, dwukrotnego mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka, oraz innych czołowych polskich lekkoatletów.

Mecze towarzyskie przed Euro 2016:

Czechy - Korea Płd. (godz. 15.10), Szwecja - Walia (godz. 16), Serbia - Rosja (godz. 17), Belgia - Norwegia (godz. 18), Słowenia - Turcja (godz. 20.15)

Copa America:

Mecze: 23.00 Jamajka - Wenezuela, 2.00 Meksyk - Urugwaj

Poza tym dzieje się:

34. kolejka I ligi piłkarskiej

20.10 - Polska - Portoryko w World Grand Prix siatkarek

18.30 - Słowacja - Polska w Lidze Europejskiej siatkarek

8. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi

MotoGP - Grand Prix Katalonii

Kolarstwo: Criterium du Dauphine - prolog

Najlepsze zagrania Rolanda Garrosa. Radwańska zachwycała, ale jej rywalki też [WIDEO]