Memoriał Wagnera 2016. Polska - Serbia 2:3. Antiga: wreszcie byliśmy bardzo agresywni. Łomacz: zabrakło paliwa

2 : 3
Informacje
Memoriał Huberta Wagnera 2016 - Mecze Polaków
Czwartek 19.05.2016 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
18
19
11
2
Serbia
17
22
25
25
15
3
- Szkoda porażki, bo wreszcie zaczęliśmy mecz bardzo dobrze. Pewnie wygraliśmy pierwszego seta, byliśmy bardzo agresywni - mówi Stephane Antiga po porażce Polski z Serbią 2:3 w meczu kończącym Memoriał Wagnera. - Zabrakło nam paliwa - przyznaje rozgrywający Grzegorz Łomacz. - Turniej był dla nas supersprawdzianem - dodaje.
Memoriał Wagnera nasi mistrzowie świata rozegrali po dwóch tygodniach ciężkiego zgrupowania w Spale. We wtorek przegrali z Bułgarią 2:3, dzień później pokonali Belgię 3:1, a w czwartek ulegli Serbii 2:3, kończąc imprezę na trzecim miejscu. Bezpośrednio po krakowskim turnieju, w piątek 20 maja, kadra leci do Tokio. Tam od 28 maja do 5 czerwca w olimpijskich kwalifikacjach zagra kolejno z Kanadą, Francją, Japonią, Chinami, Wenezuelą, Iranem i Australią. Z grona ośmiu zespołów awans na igrzyska w Rio wywalczą cztery - trzy najlepsze i najwyżej sklasyfikowany przedstawiciel Azji.

Po spotkaniu z Serbią powiedzieli:

Stephane Antiga, trener:

- Szkoda porażki, bo wreszcie zaczęliśmy mecz bardzo dobrze. Pewnie wygraliśmy pierwszego seta, byliśmy w nim bardzo agresywni, o to chodzi. Później brakowało nam siły, skuteczności na zagrywce i w ataku. Wiadomo, że Serbia jest dobra, to nie wstyd z nią przegrać. Dobrze, że mamy jeszcze tydzień, żeby popracować.

Grzegorz Łomacz, rozgrywający:

- Ten turniej był dla nas supersprawdzianem, bo dużo graliśmy. Dzięki temu dobrze wiemy, nad czym musimy jeszcze popracować, co musimy poprawić w Tokio. Widać, że musimy wywierać na rywalach większą presję zagrywką. Najlepiej wychodziło nam to w meczu z Belgią. Z Serbią było tym gorzej, im dłużej graliśmy. Brakowało dynamiki, świeżości, czuliśmy ten mecz w kościach. Nerwów nie było, nie zabrakło zimnej głowy, po prostu opadliśmy z sił, zabrakło nam paliwa.Najlepiej sprzedające się koszulki w sezonie 2015/2016. Kto na szczycie? SPOILER: Ronaldo poza podium! [RANKING]