Memoriał Wagnera 2016. Polska - Belgia 3:1. Kapitan nie zagrał, najlepszy niedoszły kapitan [OCENY]

Karol Kłos był najlepszym zawodnikiem Polski w wygranym 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22) meczu z Belgią w drugiej kolejce Memoriału Wagnera. W czwartek, na zakończenie turnieju, gramy z Serbią. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4

Jak zwykle - wyszedł w pierwszej "szóstce" i zrobił swoje. Artystą nie jest, ale trzeba go cenić, bo trzyma solidny poziom. Dwa punkty blokiem.

Fabian Drzyzga: 4-

Dawał zmiany, poprawne.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4

Bywa jak przy 13:13 w pierwszym secie, że łapie go pojedynczy blok, ale jest szansa, że się rozkręci. Statystyki ataku miał lepsze przeciw Bułgarii, ale ogólnie lepiej zagrał z Belgią. Skończył 12 z 26 wystaw (46 proc.), za to dołożył trzy asy serwisowe, dwa bloki i kilka naprawdę dobrych obron.

Dawid Konarski: 4

Niezła zagrywka, z jednym asem. Jeden blok, w ataku 5/9 (56 proc.). Dobry zmiennik Kurka.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 5

Dwa asy (i ani jednej zmarnowanej zagrywki), dwa bloki, w ataku niemal bezbłędny - 9/11, 82-procentowa skuteczność. Bardzo dobry mecz niedoszłego kapitana kadry.

Mateusz Bieniek: 3-

Tylko 2/6 w ataku, bez punktu w bloku i zagrywce. Grał krócej niż z Bułgarią.

Marcin Możdżonek: 3

Pograł dłużej niż we wtorek i - niestety - wypadł gorzej. Znów solidny na zagrywce, ale bez punktowego bloku, a w ataku tylko trzy punkty na siedem zbić.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Wrócił po półrocznej przerwie spowodowanej operacją kręgosłupa. To świetna wiadomość. Ale grał za krótko, by go ocenić.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: bez oceny

Nie zagrał.

Rafał Buszek: 3+

Aż pięć zepsutych zagrywek, z jednym asem, ale zabranym przez sędziów. Przyjęcie niezłe (jeden błąd na 18 odbiorów), atak w kratkę (11/23), jeden blok.

Mateusz Mika: 3+

W ataku 5/12, czyli znacznie poniżej swoich możliwości, dwa razy ustrzelony zagrywką, bez punktu w bloku i na zagrywce, choć kilka razy serwował nieźle.

Artur Szalpuk: 3+

Najsłabszy na przyjęciu, ustrzelony trzy razy. Niezły w ataku, w którym grał z 55-procentową skutecznością (6/11).

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5-

W przyjęciu bezbłędny, do tego kilka bardzo dobrych obron. Czujny, szybki.

Piotr Gacek: 4

Nie błyszczał w obronie jak Zatorski, ale dał mu dobrą zmianę, nie popełnił żadnego większego błędu, choć czasem przyjmował zagrywkę niezbyt dokładnie.