Rio 2016. Trener reprezentacji Rosji: Polacy wygrali mistrzostwa świata, dzięki kibicom

- Polacy nie wygraliby mistrzostw świata, gdyby nie byli ich gospodarzami - powiedział Władimir Alekno. Zdaniem trenera reprezentacji Rosji doping podczas igrzysk w Brazylii także będzie bardzo ważny.
Rosyjscy siatkarze udział na igrzyskach zapewnili sobie w styczniu, wygrywając turniej kwalifikacyjny w Berlinie. W Rio będą bronić tytułu zdobytego w 2012 roku. - Po zakończeniu ligi zawodnicy dostaną trzy tygodnie wolnego, muszą odpocząć. Później czeka nas ciężka praca i trudne przygotowania do Rio. Ważna także będzie Liga Światowa, bo będę mógł sprawdzić w niej niektórych siatkarzy - mówił Władimir Alekno.

Alekno stwierdził, że faworytem w Rio będą gospodarze. Dlaczego? Bo grają przed własną publicznością. - Wsparcie kibiców ma olbrzymie znaczenie. Polscy kibice się na mnie obrażą, ale Polacy nie wygraliby mistrzostw świata, gdyby nie byli gospodarzami. Myślę, że Brazylia będzie miała podczas turnieju podobne wsparcie - dodał Alekno.

Trener "Sbornej" odniósł się także do Wilredo Leona, który niebawem będzie grał w polskiej reprezentacji. Zdaniem Alekny naturalizowanie zawodników to sprytny sposób na wzmacnianie kadry. - Rozmawialiśmy z Leonem. Pytaliśmy czy chciałby u nas grać, ale on wybrał Polskę. W przyszłym roku będzie dla nich grał i myślę, że kibice nie będą z tego powodu źli. Może pomóc wejść im na szczyt - powiedział Alekno.Wyciekły nowe koszulki reprezentacji Polski! W takich mamy zagrać na Euro 2016! [ZDJĘCIA]