Siatkówka. Media po turnieju w Berlinie: Horror prawie w każdym tytule

3 : 2
Informacje
Europejskie el. igrzysk siatkarzy - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 10.01.2016 godzina 13:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
20
25
16
28
16
3
Niemcy
25
22
25
26
14
2
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Żaliński, Konarski, Kurek, Kłos, Wrona, Bieniek, Drzyzga, Łomacz, Kubiak (C), Możdżonek, Mika, Buszek. Libero: Wojtaszek, Zatorski.
Niemcy
Skład: Fromm, Schwarz, Kaliberda, Bohme (C), Grozer, Dunnes, Kampa, Hirsch, Strohbach, Broshog, P. Steuerwald, Collin. Libero: M. Steuerwald, Tille.
"Horror z przepięknym zakończeniem", "Zwycięski horror" czy "Siatkarski hoRIOr" - takie tytuły pojawiły się w polskiej prasie dzień po wygrane siatkarzy 3:2 z Niemcami.
"Gazeta Wyborcza": Siatkarski hoRIOr"

"O tym, która z drużyn spadnie do piekła, a która będzie jeszcze miała szansę na Rio, zadecydował tie-break. Kapitalnie spisywał się w nim Kubiak, wreszcie do gry na dobrym poziomie wrócił Kurek, a Mika zagrał jak w finale MŚ, gdzie kończył najważniejsze piłki. Teraz znowu dostał dwie ostatnie wystawy i nie zawiódł, a jego koledzy oszaleli z radości, razem z mnóstwem polskich fanów na trybunach" - pisał z Berlina Marcin Lew.

"Przegląd Sportowy": Horror z przepięknym zakończeniem

"Właściwie nie ma słów, które mogłyby oddać emocje, jakie przeżywało 7200 kibiców w hali (znowu większość stanowili Polacy) oraz miliony przed telewizorami. Biało-czerwoni jedną nogą byli już w piekle - i to kilka razy - by w niesamowitych okolicznościach wydobyć się na powierzchnię i ostatecznie trafić do czyśćca, czyli turnieju interkontynentalnego" - piszą korespondenci "Przeglądu Sportowego".

"Super Express": Wciąż gramy o Rio, a Niemcy już nie

"Byliśmy krok od siatkarskiej tragedii narodowej, taki mecz mógł wygrać tylko wielki zespół. I udało się!" - czytamy w "Super Expressie".

"Rzeczpospolita": Zwycięski horror w Berlinie

"Takie mecze, gdy obie drużyny grają z nożem na gardle, nie zawsze są piękne, ale ich dramatyzm sprawia, że pamięta się je latami. Takie mecze wygrywa się głową, charakterem i nerwami ze stali" - pisze w "Rzeczpospolitej" Janusz Pindera.

"Fakt": Polscy siatkarze uciekli z piekła

"Ależ to był mecz! Polacy byli o krok od piekła, a jednak uciekli z bram czeluści. (...) Ten mecz będziemy pamiętać przez lata. Marzenia o olimpijskim medalu trwają" - czytamy w "Fakcie"

"Polska The Times": To było jak cud, Polacy bardzo blisko Rio

"Biało-czerwoni mieli wielkie trudności w ataku, bardziej wyszarpywali punkty, niż je zdobywali. Męczył się bardzo obciążony w ataku Bartosz Kurek, który w pierwszej partii skończył pięć z piętnastu ataków. (...) Jego zmiennik Dawid Konarski nie skończył żadnego ataku, to gra Polaków zaczęła być skuteczniejsza" - relacjonował mecz wysłannik "Polska The Times".

Zobacz MEMY po zwycięstwie nad Niemcami


Czy Polacy zagrają na igrzyskach w Rio?