Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Rio. Polska - Niemcy 2:3. "Najgorzej grać pięć setów"

2 : 3
Informacje
Europejskie el. igrzysk siatkarzy - Grupa A
Piątek 08.01.2016 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
17
22
25
10
2
Niemcy
21
25
25
20
15
3
Składy i szczegóły
Polska
9. Bieniek, 21. Buszek, 11. Drzyzga, 3. Konarski, 13. Kubiak, 6. Kurek, 7. Kłos, 20. Mika, 18. Możdżonek, 8. Wrona, 12. Łomacz, 1. Żaliński, 10. Wojtaszek (libero), 17. Zatorski (libero)
Niemcy
8. Boehme, 15. Broshog, 10. Duennes, 9. Grozer, 13. Hirsch, 6. Kaliberda, 11. Kampa, 3. Schwarz, 16. P.Steuerwald, 14. Strohbach, 2. M.Steuerwald (libero), 12. Tille (libero)
- Najgorzej było grać pięć setów, bo teraz jest bardzo późno, a mamy dwa ważne mecze jutro i pojutrze - mówił po porażce z Niemcami Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski, która w sobotę zagra w półfinale kwalifikacji olimpijskich z Francją. Początek o godz. 19.30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!


Antiga przed spotkaniem mówił, że wolałby uniknąć Francuzów w półfinale, zagrać z nimi dopiero o zwycięstwo w turnieju, w niedzielę, dlatego też w piątkowym starciu od początku postawił na wyjściowy skład. Ten spisywał się znakomicie, ale pod drugiego seta zaczęły się problemy. Trener Niemców, Belg Vital Heynen zaczął oszczędzać swoich kluczowych graczy, a zmiennicy doskonale radzili sobie z polską reprezentacją. Antiga dopiero wtedy szukał zmian. Nie były to raczej zmiany na odpoczynek dla naszych liderów, a na odwrócenie losów meczu.

Dopiero gdy biało-czerwoni przegrywali 1:2, francuski szkoleniowiec wypuścił do walki drugi skład, który... doprowadził do tie-breaka. - Najgorzej było grać pięć setów, bo teraz jest bardzo późno teraz, a mamy dwa ważne mecze jutro i pojutrze - mówił Antiga i dodał: - Mamy szeroki skład i okazuje się, że każdy mógł wygrać z Niemcami.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się najgorzej jak mogło dla biało-czerwonych. Nie wygrali oni grupy, trafili w półfinale na Francuzów, a dodatkowo mają zdecydowanie mniej czasu na odpoczynek od sobotnich rywali. - Nie pierwszy raz jesteśmy w takiej sytuacji. Jesteśmy dobrze przygotowani i to nie będzie miało większego znaczenia - stwierdził Marcin Możdżonek, środkowy bloku naszej kadry.

- Chcieliśmy ten mecz wygrać, ale jak najmniejszym nakładem sił chłopaków z szóstki. W jakimś stopniu to się udało, tylko szkoda, że nie wygraliśmy tego spotkania. Niemcy też oszczędzali dzisiaj swoją szóstkę. Tak wyszło - stwierdził z kolei Fabian Drzyzga, rozgrywający naszej kadry. - Jutro tak naprawdę wszystko zaczyna się od nowa - dodał.

A w sobotę Polaków czeka półfinał z Francuzami (godz.19.30). Jeśli wygrają, zapewnią sobie już grę w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii, a w niedzielę zagrają w finale o jeden bilet do Rio, który zarezerwowany jest dla zwycięzcy berlińskiego turnieju. Jeśli górą będą Francuzi, w niedzielę biało-czerwoni zagrają o trzecie miejsce, które także daje przepustkę do turnieju w Japonii, gdzie o awans do Rio będzie zdecydowanie łatwiej.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Co wiesz o turnieju? [QUIZ]
Czy polscy siatkarze zagrają na igrzyskach w Rio?