Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Polska - Niemcy 2:3. Rezerwy zagrały, ale nie wygrały [OCENY]

Polska
9. Bieniek, 21. Buszek, 11. Drzyzga, 3. Konarski, 13. Kubiak, 6. Kurek, 7. Kłos, 20. Mika, 18. Możdżonek, 8. Wrona, 12. Łomacz, 1. Żaliński, 10. Wojtaszek (libero), 17. Zatorski (libero)
Niemcy
8. Boehme, 15. Broshog, 10. Duennes, 9. Grozer, 13. Hirsch, 6. Kaliberda, 11. Kampa, 3. Schwarz, 16. P.Steuerwald, 14. Strohbach, 2. M.Steuerwald (libero), 12. Tille (libero)
To nie był najlepszy mecz naszych siatkarzy. Polacy przegrali z Niemcami 2:3 w ostatnim meczu grupowym turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. Po dobrym pierwszym secie, w kolejnych było coraz gorzej. Nieźle zagrali później zmiennicy, ale ostatecznie wygrali Niemcy.

Zawodnikow oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJACY

Grzegorz Lomacz: 3+

W pierwszym secie znakomicie kierowal gra kolegow, ktorzy atakowali na 75-procentowej skutecznosci. Pozniej bylo juz gorzej. Mial slabsze przyjecie, przez co trudniej bylo mu gubic blok. W jego gre wkradlo sie tez troche niedokladnosci.

Fabian Drzyzga: 4-

W drugim i trzecim secie pojawil sie na boisku, ale nie odwrocil ich losow. Od czwartej partii na stale dowodzil gra Polakow i robil to na tyle skutecznie, ze bialo-czerwoni doprowadzili do tie-breaka. W tym niestety gora byli Niemcy.

ATAKUJACY:

Bartosz Kurek: 3+

Nie byl juz tak skuteczny jak wczesniej. Podbijany, wyblokowywany, musial czesto ponawiac ataki. Zmieniony przez Dawida Konarskiego.

Dawid Konarski: 4+

Jeden z bohaterow czwartego seta. Wchodzil podobnie jak Fabian Drzyzga na zmiany w przegranych setach, gral niezle, ale dopiero gry na stale pojawil sie na boisku zaczal punktowac jak wytrawny atakujacy. Niestety na piatego seta to nie wystarczylo.

SRODKOWI:

Mateusz Bieniek: 4+

W pierwszej czesci meczu bardzo skuteczny w ataku, slabiej gral w bloku i na zagrywce, dlatego w koncowce drugiego seta opuscil boisko. Wrocil na niego w czwartej partii i do wspomnianego ataku dolozyl takze pozostale elementy.

Karol Klos: 4

Skuteczny w ataku, nieskuteczny w bloku. W trzecim secie zaliczyl serie znakomitych zagrywek, przy ktorych Polacy odrobili straty. Niestety pozniej znow rywale uciekli, a Klos zostal zmieniony.

Marcin Mozdzonek: 3+-

Wchodzil z lawki, zmienial swoich kolegow, ale tym razem nie zostal bohaterem, podobnie jak w starciu z Serbami. Nie zaliczyl punktowego bloku, w ataku mial 50-procentowa skutecznosc. Od czwartego seta znow na lawce.

Andrzej Wrona: 4

Wszedl na boisko w trzecim secie i zostal na nim do konca meczu. Wprowadzil nieco ozywienia na siatce, lepiej od kolegow czytal gre rozgrywajacego Niemcow, a do tego skutecznie atakowal.

PRZYJMUJACY:

Mateusz Mika: 3+

W pierwszym secie skonczyl osiem atakow na osiem prob. W dwoch kolejnych juz tylko dwa na dziewiec. Zmieniony przez Rafala Buszka. Wrocil na chwile w piatej partii, ale niewiele pomogl, zaliczajac natomiast kilka bledow.

Michal Kubiak: 4-

Gral rowno przez caly czas, gdy byl na boisku, ale tym razem nie wystarczylo to do pociagniecia kolegow i wygrania spotkania. Zmieniony przez Wojciecha Zalinskiego.

Rafal Buszek: 3+

Kolejny z rezerwowych, ktory dal dobra zmiane. Dobrze zagrywal, przyjmowal i atakowal, nawet z trudnych pilek. W piatym secie jednak sie zacial, wiec zmienil go Mateusz Mika.

Wojciech Zalinski: 5-

Prawdziwy joker w talii Stephana Antigi. Do tej pory w Berlinie nie zagral, a gdy zaliczyl debiut w reprezentacji, od razu zablokowal rywali. Skuteczny w ataku, gorzej na zagrywce. Mogl zrobic sobie znakomity prezent na 28 urodziny, ale niestety razem z kolegami musial uznac wyzszosc rywali.

LIBERO:

Pawel Zatorski: 4-

Pewny w przyjeciu, ale od drugiego seta Niemcy zaczeli trafiac go zagrywka, a on zaczal popelniac bledy.

Damian Wojtaszek: 5

Po raz kolejny wyczynial cuda w obronie. Podbijal nawet atomowe ataki Georga Grozera, gdy ten bil na czystej siatce! Dzieki temu Polacy wyprowadzili kilka waznych kontr.

Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio odbywa sie w Berlinie od wtorku do niedzieli. Polacy zajeli drugie miejsce w grupie A i w sobotnim polfinale zmierza sie z Francja (godz. 19.30). Wczesniej, o godz. 16.30 zagraja Niemcy i Rosjanie. Zwyciezcy zagraja w niedzielnym finale (godz. 16.30), a pokonani zmierza sie o 3. miejsce (godz. 13.30). Bilety na igrzyska wywalczy tylko najlepsza druzyna berlinskiego turnieju. Zespoly z drugiego i trzeciego miejsca o kwalifikacje olimpijska beda jeszcze walczyc w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Andrzej Wrona relacjonuje turniej kwalifikacyjny do igrzysk na Snapchacie Sport.pl

Czy Polscy siatkarze zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio?