ME siatkarzy 2015. Dlaczego nie gra Nowakowski?

0 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2015 - Grupa C
Niedziela 11.10.2015 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Białoruś
13
19
17
0
Polska
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Białoruś
Skład: Audochanka, Busel, Miśkiewicz, Charapowicz, Marozau, Wasz, Martynau, Budziukhin, Pranko.
Polska
Skład: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Bieniek, Drzyzga, Łomacz, Kubiak. Szalpuk, Możdżonek, Mika, Buszek.
Piotr Nowakowski, dotychczas pewniak Stephane'a Antigi, nie zagrał jeszcze w mistrzostwach Europy. W meczach z Belgią i Słowenią jego miejsce w "szóstce" zajął Karol Kłos. Czy uraz pleców środkowego Resovii jest poważniejszy, niż się wydawało? W niedzielę, na zakończenie rywalizacji w grupie C w Warnie Polska zagra z Białorusią. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 17.
Siatkówka, ME siatkarzy 2015, reprezentacja Polski siatkarzy, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Stephane Antiga

Przed piątkowym spotkaniem z Belgią, którym rozpoczynaliśmy start w ME, sztab naszej kadry uznał, że zgłaszającego ból pleców zawodnika lepiej oszczędzić. Nowakowski uczestniczył w rozgrzewce, ale do gry nie wszedł. Po spotkaniu współpracownicy Stephane'a Antigi przekonywali, że to nic poważnego, podobnie mówili o kontuzji atakującej dłoni Bartosza Kurka. W jego przypadku w małą szkodliwość urazu uwierzyć łatwiej, bo on zagrał i przeciw Belgii, i przeciw Słowenii.

- Nowakowskiego faktycznie lepiej było w piątek oszczędzić, ale w sobotę wszystko było już dobrze. Wyłącznie od decyzji trenera zależało, czy Piotrek zagra - mówi nam fizjoterapeuta kadry Paweł Brandt. - Natomiast jeśli chodzi o Bartka Kurka, to wybite palce zawsze trochę dokuczają, ale to naprawdę nic poważnego i z każdym dniem jest lepiej - dodaje.

Z różnymi mikrourazami zmagają się praktycznie wszyscy nasi zawodnicy. - Nie oszukujmy się, w dwa wolne dni, jakie dostaliśmy po Pucharze Świata nasze organizmy nie miały wystarczająco dużo czasu, żeby się zregenerować. Ale nie narzekamy, normalnie trenujemy, walczymy. Poważnych problemów żaden z nas nie ma - mówi kapitan drużyny, Michał Kubiak.

W niedzielę najbardziej eksploatowani zawodnicy mają dostać wolne. Antiga chce, by Białoruś pokonali ich zmiennicy. W starciu z najsłabszym zespołem w stawce do zapewnienia sobie pierwszego miejsca i bezpośredniego awansu do ćwierćfinału wystarczą nam dwa wygrane sety.

Czy rozpoznasz siatkarzy reprezentacji Polski? [QUIZ]