Polska - USA. Asystent Antigi: Amerykanie lepiej ukształtowani technicznie

1 : 3
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2015 - 9. kolejka
Poniedziałek 21.09.2015 godzina 10:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
USA
25
20
23
15
1
Polska
17
25
25
25
3
O 10.10 Polska zagra z USA swój dziewiąty mecz w Pucharze Świata. Obie ekipy pozostają niepokonane w turnieju, ale pod wodzą Stephane'a Antigi polscy siatkarze przegrali z USA pięć z sześciu meczów. Tuż przed meczem poprosiliśmy o komentarz Oskara Kaczmarczyka, głównego statystyka reprezentacji Polski i asystenta Antigi. Relacja z meczu na żywo w Sport.pl od godz. 10.10
- Na pewno amerykańscy zawodnicy są lepiej ukształtowani technicznie i mają lepszy przegląd sytuacji, do samego końca obserwują blok i dostosowują do niego atak. Zdecydowanie - mówiąc tu z mojej perspektywy - łatwiej jest znaleźć coś powtarzalnego u tych zawodników. Wszyscy są w stanie dostosować się do sytuacji. To na pewno ich bardzo duża zaleta - mówi Oskar Kaczmarczyk, główny statystyk reprezentacji Polski.

Ze statystyk wynika, że obie ekipy znakomicie spisują się w obronie: Polacy bronią 5,7 piłki na seta, Amerykanie - 6,6. Czy to może być kluczowy element w starciu obu ekip?

- Liczby z oficjalnej strony Pucharu Świata, zwłaszcza dotyczące przyjęcia i obrony, są z kosmosu. Nie jest możliwe, by Polska i USA broniły po blisko sześć piłek w secie, bo to trenerskie marzenie, do którego zbliża się tylko Francja. Ale nawet gdyby tak było, różnica między 5,7 a 6,6 nie jest najważniejsza, bo obrona to nie jest jeszcze punkt, tu kluczowa jest kwestia wykorzystania kontry - komentuje Kaczmarczyk.

- Z pewnością Stany mają lepszy system obrony, bo opierają go na doskonałej zagrywce - dodaje asystent Antigi.Czy Polacy wygrają siatkarski Puchar Świata?