Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska rozbiła Australię

0 : 3
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2015 - 8. kolejka
Piątek 18.09.2015 godzina 12:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Australia
15
22
17
0
Polska
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Australia
Skład: Douglas-Powell, Edgar, Mote, Passier, Sukoczew, Walker, Borgeaud Ławka rezerwowych: Guymer, Hodges, Peacock, Perry, Staples, Richards, Carroll
Polska
Skład: Bieniek, Buszek, Drzyzga, Kubiak, Kurek, Nowakowski, Zatorski Ławka rezerwowych: Gacek, Konarski, Kłos, Mika, Możdżonek, Szalpuk, Łomacz
Mecz bez historii. Polska nader łatwo pokonała słabą Australię 3:0 (25:15, 25:22, 25:17) i zanotowała ósme zwycięstwo w ósmym meczu na Pucharze Świata.
Polacy nie mieli zbyt wielu problemów, imponowali zwłaszcza serwisem (zdobyli w ten sposób 13 punktów). W pierwszym secie na drugiej przerwie technicznej prowadzili do jedenastu, a seta wygrali po ataku Bartosza Kurka, oddając rywalom jedynie 15 punktów. W drugiej partii było nieco trudniej. Z początku rywale popełniali wiele prostych błędów, a Polacy je wykorzystywali. Przydarzył im się jednak słabszy epizod. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:10, by niedługo potem prowadzić już tylko 19:16. Partię zakończyli dopiero po trzeciej piłce setowej (do 22). W trzecim secie Polacy momentami wręcz bawili się z rywalami, wiedząc, że nic nie zabierze im zwycięstwa. Znowu wykorzystali dopiero trzecią piłkę setową i wygrali do 17. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartosz Kurek.

Rewanż na Australijczykach za porażkę na olimpiadzie w Londynie sprzed trzech lat (1:3) okazał się udany. Przed kluczowymi spotkaniami Polacy zagrali jedno z lepszych spotkań - choć ze słabym rywalem - i rozprawili się z nim bardzo szybko (w nieco ponad godzinę), co jest ważne dla regeneracji.

Polska nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli (23 punkty). Traci jeden punkt do prowadzącego USA. O dwa czołowe miejsca - dają awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro - powalczą jeszcze Włosi oraz Rosjanie (po 21 pkt). W sobotę i niedzielę siatkarze będą odpoczywać. W poniedziałek rozpocznie się trzecia faza turnieju. W niej dojdzie do starć faworytów. Polacy na początek zagrają z USA (10:10), następnie z Japonią (7:15) oraz na koniec z Włochami (3:30). Te mecze rozstrzygną, kto awansuje na olimpiadę.

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]
Czy Polska zdobędzie bilet do Rio w PŚ?