Memoriał Wagnera 2015. Antiga: Konarski jest przygotowany, Kurek gra dużo, bo musi

3 : 1
Informacje
Memoriał Huberta Wagnera 2015 - Mecze Polaków
Niedziela 23.08.2015 godzina 19:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
18
25
25
3
Iran
23
25
15
20
1
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Kurek, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kłos, Szalpuk, Możdżonek
Iran
Marouf, Ghaemi, Seyed, Ghafour, Mirzajanpour, Senobar, Marandi (libero) oraz Mahmoud, Mahdavi, Alizadeh (libero), Manavinezhad, Faezi
- Konarski będzie potrzebny i moim zdaniem poradzi sobie, mimo że teraz faktycznie gra niewiele - mówi Stephane Antiga w kontekście Pucharu Świata w Japonii. Dlaczego drugi atakujący praktycznie nie daje zmian Bartoszowi Kurkowi w meczach Memoriału Wagnera? Z kim Polacy zagrają sparingi tuż przed startem Pucharu Świata? O tym mówi trener naszych mistrzów świata. W poniedziałek, na zakończenie toruńskiego turnieju, Polska zagra z Francją. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30.


Łukasz Jachimiak: Przed Memoriałem Wagnera mówiłeś, że nie jesteście w najlepszej formie, co może się odbić na wynikach, tymczasem w poniedziałek wystarczy wam wygrać dwa sety z Francją, by zająć pierwsze miejsce w turnieju. Jest lepiej, niż się spodziewałeś?

Stephane Antiga: Oczywiście jestem zadowolony, ale są jeszcze do poprawienia małe rzeczy, które nie wyglądają na bardzo ważne, a jednak są.

Nad czym konkretnie musicie jeszcze najmocniej pracować?

- Tak naprawdę najbardziej potrzebujemy chwili odpoczynku, bo ostatnio trenowaliśmy bardzo, bardzo ciężko. I to widać. Ale teraz jeszcze nie wolno nam o tej chwili wolnego myśleć. Mamy dwa mecze z Francją, jeden w Memoriale i drugi dzień po turnieju, oba chcemy wygrać. I dopiero później złapiemy oddech przed wylotem do Japonii.

Lecicie 29 sierpnia, a Puchar Świata rozpocznie się 8 września. Zaplanowaliście na miejscu jakieś sparingi?

- Tak, zagramy dwa sparingi. Pierwszy z jednym z japońskich klubów, a drugi z reprezentacją Argentyny.

Bardzo dużym wyzwaniem będzie dla was przetrwanie 11 meczów w ciągu 15 dni?

- Sporym, dlatego bardzo poważnie się szykujemy. Stąd drugi mecz z Francją. Na zwycięstwie w nim zależy mi szczególnie, bardzo interesuje mnie, jak się spiszemy grając czwarty dzień z rzędu. W Japonii będziemy strasznie zmęczeni, zwłaszcza że w wolne dni będziemy się przenosić, bo mecze będziemy rozgrywać w trzech miastach. Niektóre spotkania zagramy przy pełnych, a inne przy pustych trybunach. Dlatego postanowiłem, że dodatkowy mecz z Francją rozegramy bez kibiców.

W Toruniu ogrywasz praktycznie wszystkich zawodników, co znaczy, że z niżej notowanymi zespołami w Pucharze Świata będziesz chciał wygrywać korzystając z tych graczy, których zwykle nie wystawiasz w pierwszej "szóstce"?

- Oczywiście. Zawsze będziemy się starali wygrać 3:0, żeby oszczędzać siły, ale to się nie zawsze uda. A wtedy i przeciw mocnym rywalom przydatni będą zawodnicy rezerwowi. Mam przekonanie, że sprawdzą się w każdej sytuacji.

O Mateusza Mikę jesteś spokojny? Ludzie z twojego sztabu przekonują, że z jego kolanem lada chwila będzie dobrze.

- Na pewno będzie. Bardzo dobrze pracują z nim nasi fizjoterapeuci, już w poniedziałek albo we wtorek Mateusz może się poczuć na tyle dobrze, żeby zagrać.

W którymś z meczów z Francją zagra Wojciech Włodarczyk, czy już jesteś przekonany, że to on będzie tym zawodnikiem, który nie zmieści się w "14" na Puchar Świata?

- Decyzję podejmę dopiero po wtorkowym meczu, jeszcze się wszystkim przyglądam i nie wiem do końca, co zrobię.

Dlaczego tak mało gra Dawid Konarski? Nie obawiasz się, że nie będzie gotowy, by w Japonii dawać dobre zmiany Bartoszowi Kurkowi?

- Dawid bardzo dobrze trenuje, jestem zadowolony z jego dyspozycji, ale pierwszym atakującym jest Kurek i jest taka potrzeba, żeby grał jak najwięcej. On cały czas ma na koncie mało meczów na tej pozycji, każdy kolejny jest dla niego bardzo ważny, każdy pomaga mu nabrać doświadczenia, co w Japonii będzie bardzo ważne. Oczywiście Konarski będzie potrzebny i moim zdaniem poradzi sobie, mimo że teraz faktycznie gra niewiele.

O Kurka jesteś spokojny, uważasz, że cały czas trzyma poziom?

- Jestem z niego zadowolony i cały czas jestem zaskoczony, że gra tak dobrze. Świetnie pracuje, mogę bez wątpliwości powiedzieć, że już jest bardzo dobrym atakującym.

Jest szansa, że po porażce z Francją w tie-breaku w półfinale Ligi Światowej najbliższe mecze z nią wyzwolą specjalną złość w naszych zawodnikach, że zagracie z większym ciśnieniem na wynik niż z Japonią i Iranem?

- Nie będę żartował, twierdząc, że w Toruniu rozegramy jakimś rewanż za Ligę Światową. Tam była walka o medale, tutaj jest tylko towarzyska impreza. Ale jestem przekonany, że waleczności w tych dobrych sparingach nam nie zabraknie.