Memoriał Wagnera 2015. Mika nie zagrał z Japonią, ale na Puchar Świata poleci

3 : 0
Informacje
Memoriał Huberta Wagnera 2015 - Mecze Polaków
Sobota 22.08.2015 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
28
25
25
3
Japonia
26
15
18
0
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Kłos, Łomacz, Gacek (libero), Możdżonek, Szalpuk
Japonia
Shimizu, Suzuki, Yako, Yamauchi, H.Fukatsu, Yanagida, Sakai (libero) oraz Takahashi, A.Fukatsu, Ishikawa, Yoneyama
- Nic poważnego mi nie dolega - mówi Mateusz Mika, który z powodu kontuzji nie znalazł się w składzie Polski na mecz z Japonią. Mistrzowie świata wygrali swoje pierwsze spotkanie toruńskiego Memoriału Wagnera 3:0. W niedzielę o godz. 19.30 mecz z Iranem. Relacja na żywo w Sport.pl
Brak Miki w meczowej "14" był największym zaskoczeniem sobotniego spotkania. W trakcie zawodów dziennikarze otrzymali tylko lakoniczny komunikat, z którego wynikało, że przyjmujący doznał urazu.

- Właściwie to nie jest typowa kontuzja, do jakiej dochodzi w wyniku jakiegoś niefortunnego wypadku - mówi nam fizjoterapeuta kadry Paweł Brandt. - To przeciążeniowy ból kolana - dodaje, zapewniając, że gdyby była taka konieczność, Mika z Japonią by zagrał.

- Nic poważnego mi nie dolega. Nie ma się czym martwić - zapewnia zawodnik.

Nie wiadomo, czy Mika zagra w kolejnych meczach w Toruniu (w niedzielę z Iranem, w poniedziałek z Francją, a we wtorek jeszcze raz z "trójkolorowymi" już poza punktacją Memoriału Wagnera). - Turniejem, na którym nam zależy, jest Puchar Świata, a nie impreza w Toruniu. W Japonii Mateusz będzie do dyspozycji trenera - przekonuje Brandt.