Liga Światowa. Co musi się stać, żeby Polska awansowała do Final Six?

1 : 3
Informacje
Liga Światowa 2015 - Grupa B
Niedziela 28.06.2015 godzina 18:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Iran
25
20
20
19
1
Polska
23
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Iran
Skład: Mahmoudi, Ghara, Faezi, Marouflakrani, Ghaemi, Ebadipour , Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Senobar, Manavinezhad. Libero: Zarif, Alizadeh.
Polska
Skład: Nowakowski, Wrona, Jarosz, Dryzga, Łomacz, Kubiak, Możdżonek, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek. Libero: Gacek, Zatorski.
Przed reprezentacją Polski zadanie najzupełniej do wykonania. Przed ostatnimi dwoma meczami rundy grupowej biało-czerwoni są zdecydowanie bliżej awansu niż pokonany przez Polaków w niedzielę Iran
Tak naprawdę to Irańczycy muszą w tej chwili wylać z siebie siódme poty (i liczyć na Amerykanów w dwumeczu z Polską), żeby zrzucić naszą reprezentację z drugiego miejsca Grupy B.

W tej edycji LŚ liczba zwycięstw jest ważniejsza od liczby punktów, ale w obecnej sytuacji w naszej grupie tak się akurat złożyło, że nie jest to już ważny szczegół.

Obecna sytuacja w grupie:kraj pkt zwycięstwa porażki
1. USA 23 8 2
2. Polska 20 7 3
3. Iran 15 5 5
4. Rosja 2 0 10
Przed Polakami dwa mecze z USA, dające jeszcze nadzieję na pierwsze miejsce w grupie. Skupić się trzeba jednak przede wszystkim na awansie. Żeby zapewnić sobie awans bezwzględnie, nie oglądając się nawet na Irańczyków, Polakom wystarczą dwa punkty ze spotkań z USA. To oznacza jedno zwycięstwo albo dwie porażki po tie-breaku.

Jeśli Iran wygra oba mecze z Rosją, ale jeden po tie-breaku, a Polska nie zdobędzie nawet punktu w konfrontacji z USA, awansują Irańczycy, mając lepszy stosunek (ratio) wygranych do przegranych setów.

Podobnie stałoby się, gdyby Polska zdobyła tylko jeden punkt, a Iran sześć (dwa zwycięstwa z Rosją bez tie-breaków) - Polacy i Irańczycy również zrównają się wtedy liczbą zwycięstw oraz punktami i wtedy także liczyć się będą sety. Obecny bilans Polski to 26-18. Bilans Iranu: 21-18. Przy takim wariancie Iran zawsze będzie miał lepszy stosunek setów od Polski (należy podzielić wygrane sety przez przegrane).

Jeśli Iran przegra choć jeden mecz z Rosją lub oba wygra po tie-breaku, bez względu na wyniki osiągnięte w dwóch meczach z Amerykanami awansuje Polska.

Prasowanie ekstremalne. Zobacz najlepsze próby [ZDJĘCIA]
Czy Polska awansuje?