Igrzyska Europejskie. Polskich siatkarzy autostrada do medalu

3 : 0
Informacje
Igrzyska Europejskie 2015 - Grupa Polaków
Sobota 20.06.2015 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Azerbejdżan
14
13
17
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Dryja, Nowakowski, Kędzierski, Kosok, Ferens, Konarski, Romac, Śliwka, Woicki, Buchowski, Grzechnik, Szalpuk, Libero: Kowalski, Wojtaszek
Azerbejdżan
Skład: Hasanli, Suleymanov, Kutukov, Alishanov, Kovalenko, Samadov, Obodnikov, Aliyev, Jalalov, Cheryakov, Ibragimov, Libero: Abdullayev, Allahverdiyev
Tylko kataklizm mógłby pozbawić siatkarzy reprezentacji Polski pierwszego miejsca w grupie A podczas Igrzysk Europejskich w Baku. A to oznacza prostszą drogę do strefy medalowej. Mecze Polaków z Baku na żywo w Sport.pl.
W Baku o medale walczy kadra B reprezentacji Polski, prowadzona przez Andrzeja Kowala, trenera mistrzów Polski Asseco Resovii. Zespół złożony głównie z młodych siatkarzy, wspartych kilkoma doświadczonymi graczami, jak do tej pory nie zawodzi, choć dostarcza kibicom sporo emocji. Wszystkie z trzech dotychczasowych meczów Polacy kończyli dopiero w tie-breakach, wszystkie wygrywali.

Na początek ograli Francuzów 3:2, później Turcję, także 3:2, choć prowadzili już 2:0. W czwartek natomiast pokonali Serbię, choć po dwóch setach przegrywali 0:2. Ostatecznie odnieśli trzecie zwycięstwo i prowadzą w tabeli grupy A, mimo że zarówno Turcja, jak i Francja mają więcej punktów (po 7). Polska ma na koncie sześć oczek, ale w tabeli na pierwszym miejscu nie liczą się wcale punkty, ale liczba zwycięstw. A podopieczni trenera Andrzeja Kowala mają ich na koncie komplet, rywale przegrali już po razie.

Pokonując Serbów, biało-czerwoni wjechali na autostradę, która powinna poprowadzić ich aż do półfinału, a może i wyżej. Do rozegrania Polakom zostały jeszcze dwa mecze w grupie z dwoma najsłabszymi zespołami: Azerbejdżanem (sobota, godz. 17) oraz Finlandią (poniedziałek, godz. 6). Jeśli wygrają oba, z kompletem zwycięstw wygrają też grupę A. Ale nawet jeśli przydarzy im się jakaś wpadka, to wciąż liczyć się będą w walce o pierwsze miejsce. Za nimi są bowiem Francja i Turcja z jedną porażką na koncie, ale obie te drużyny zagrają jeszcze między sobą, a dodatkowo Francuzów czeka starcie z Serbią, która przegrała już dwa mecze.

A wygranie grupy może być kluczowe także przy zestawieniu par w ćwierćfinałach i ewentualnym półfinale. Zwycięzca grupy A zagra bowiem z czwartą drużyną grupy B, czyli najprawdopodobniej z Belgami, Słowakami lub Bułgarami, choć wiele wskazuje na to, że będzie to raczej jedna z dwóch pierwszych ekip. Droga do półfinału dla Polaków będzie więc otwarta, a w tym biało-czerwoni uniknęliby Rosjan, którzy są faworytem całej imprezy i do tej pory nie stracili jeszcze punktu, a przegrali tylko dwa sety. Z nimi Polacy zagraliby o ewentualne medale.

Na razie jednak podopieczni trenera Andrzeja Kowala muszą wykonać dwa ostatnie kroki do zwycięstwa w swojej grupie eliminacyjnej.

Ibaka, Akinbiyi, Chara - najlepiej zbudowani sportowcy poszczególnych dyscyplin [CZĘŚĆ II]


Zdjęcie Mikasa MVA SCHOOL SV3 Piłka do siatkówki (M7944A003-918) Zdjęcie Molten Piłka do siatkówki V4M4000 Zdjęcie Wilson Piłka do siatkówki plażowej AVP Quicksand Aloha WTH4890XB
Mikasa MVA SCHOOL SV3 Piłka... Molten Piłka do siatkówki V... Wilson Piłka do siatkówki p...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info