Polska - Rosja. Debiutant przyćmił rosyjskie gwiazdy [OCENY]

Już dawno w polskiej siatkówce nie było takiego debiutu. 21-letni Mateusz Bieniek w pierwszym meczu w reprezentacji potwierdził, że o następców mistrzów świata nie musimy się martwić. Wygraliśmy z Rosją 3:0 (25:16, 25:17, 25:20) w pierwszym meczu Ligi Światowej. W piątek rewanż. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live od 20:15.
Grzegorz Łomacz - 5 (w skali 0-6)

Wrócił do reprezentacji po długiej przerwie i od razu został rzucony na bardzo głęboką wodę. Dał sobie radę, w czym bardzo pomogli mu koledzy, skuteczni w ataku. Choć u Stephane Antigi i Phillipe Blaina terminuje od niedawna, dostosował się do kolegów z dłuższym stażem, świetnie broniąc. A w przypadku rozgrywającego do duża wartość dodana.

Mateusz Mika - 5

Dopóki Bartosz Kurek nie okrzepnie na prawej stronie, to on jest liderem drużyny w ataku. Koledzy mają do niego ogromne zaufanie, a on ich nie zawodzi. Obijanie rąk opanował niemal do perfekcji, a w konfrontacji z bardzo tego nielubiącymi Rosjanami, miało to jeszcze większe znaczenie.

Michał Kubiak - 6

Warunkami fizycznymi ustępował potężnym rywalom, ale na jego przykładzie widać, że boiskowa inteligencja i spryt są w stanie zniwelować różnicę. Przy jego zagrywkach Polska najszybciej powiększała przewagę.

Bartosz Kurek - 4+

Po ośmiu latach znów musiał atakować z prawej strony. I przez cztery tygodnie nie udało się tego nadrobić. Ma ogromne wsparcie u kolegów, którzy po nieudanych próbach biegli go pocieszać. Im dłużej trwała gra, tym Kurek był skuteczniejszy, co świetnie rokuje na przyszłość.

Andrzej Wrona - 4+

Zagrał tak, jak przystało na mistrza świata. Świetny w bloku, skuteczny w ataku.

Mateusz Bieniek - 6

O takim debiucie z reprezentacji mógł tylko pomarzyć. Idę o zakład, że kilka tysięcy ludzi w Ergo Arenie nie wiedziało, że w Polsce jest taki środkowy. Teraz jest na ustach całej siatkarskiej Polski. W bloku przyciągał piłkę, w ataku popisywał się bardzo trudnymi uderzeniami, a zagrywką wprost raził Rosjan. Sprawił, że wybór MVP spotkania był łatwy jak nigdy.

Paweł Zatorski - 6

Doczekaliśmy się libera światowej klasy. Zatorski znakomicie wypadł już w mistrzostwach świata, spychając do rezerw samego Krzysztofa Ignaczaka. W spotkaniu z Rosją zagrał jeszcze lepiej, zwłaszcza w obronie. Był wszędzie, podbijał wszystko.

Jakub Jarosz - bez oceny

Dwa razy wszedł na zagrywkę. Poza tym oklaskiwał swojego przyjaciela Bartosza Kurka, który nie pozwolił mu na dłuższą grę.

Marcin Możdżonek - bez oceny

Superrezerwowy w mistrzostwach świata, kiedy zdobywał blokiem bezcenne punkty, jak choćby w horrorze z Iranem. Teraz w podobnej roli spisał się równie dobrze, zatrzymując ostatni atak Rosjan.

Polacy pokonali Rosjan 3:0! Ergo Arena odleciała! [ZDJĘCIA]
Zdjęcie Adidas Buty Opticourt Ligra 2 F32321 Zdjęcie ADIDAS OFICJALNA KOSZULKA MT VB SIATKARSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI 2014 F47510 Zdjęcie MIKASA PIŁKA SIATKOWA MVA 430
Adidas Buty Opticourt Ligra... ADIDAS OFICJALNA KOSZULKA M... MIKASA PIŁKA SIATKOWA MVA 430
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info