Liga Światowa. Niespodzianki nie było. Rezerwowa Polska przegrała z Brazylią

W Marindze grająca rezerwowym składem reprezentacja Polski przegrała z Brazylią 0:3 w pierwszym meczu Ligi Światowej. Drugi mecz w piątek o godz. 19.30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Bartosz Kurek oraz Paweł Zatorski to nie wyjściowa szóstka w meczu z Brazylią, ale lista zawodników, którzy od Antigi dostali tydzień wolnego i z Brazylią w Lidze Światowej nie zagrają. Ich zmiennicy spisali się solidnie. Przegrali w czwartek 0:3, ale rywale musieli sporo się napocić, by wygrać każdą z partii.

Dobry blok, zaskakujące ataki, skuteczna egzekucja taktyki i przyzwoita obrona - dzięki takiej grze biało-czerwoni prowadzili w pierwszym secie aż 18:10. Potem w polu zagrywki stanął Felipe Fonteles. Niespełna 30-letni przyjmujący swoim serwisem sprawił Polakom mnóstwo problemów. Brazylijczycy zdobyli sześć punktów z rzędu, a po bloku na Boćku był pierwszy w secie remis po 21. Końcówka była dla Brazylijczyków, którzy od stanu 23:23 zdobyli dwa kolejne punkty. W ostatniej akcji zatrzymali blokiem atak Miki.

W drugim secie Polakom tak wysokiej przewagi nie udało się zbudować, ale znów o wygraną w partii walczyli do samego końca. W decydujących momentach obie reprezentacje popełniały seryjne błędy na zagrywce. Biało-czerwoni mieli dwie piłki setowe, obu nie wykorzystali. Brazylijczycy zachowali więcej zimnej krwi - najpierw skutecznie zaatakował Visotto, a po chwili punkt zagrywką nie do obrony zdobył Fonteles (29:27).

W trzecim secie równo było do stanu po 18. Potem Brazylijczycy przestali popełniać błędy i szybko odskoczyli na trzy punkty (21:18). Zaliczki już nie roztrwonili. W trzecim secie zwyciężyli 25:19.

Drugi mecz w piątek o godz. 19.30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!