El. MŚ. Glinka: Najgorszy mecz w karierze

0 : 3
Informacje
El. MŚ 2014 siatkarek - Grupa K
Niedziela 05.01.2014 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
20
20
25
0
Belgia
25
25
27
3
Składy i szczegóły
Polska
Werblińska, Dziękiewicz, Bełcik, Glinka-Mogentale, Tokarska, Skowrońska-Dolata, Zenik (libero) oraz Mroczkowska, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Wołosz, Kaczorowska
Belgia
Dirickx, Heyrman, Leys, Aelbrecht, Van Hecke, Vandesteene, Courtois (libero) oraz Coolman, Rousseaux, Van de Vyver
Polskie siatkarki przegrały w decydującym meczu eliminacji MŚ z Belgią 0:3. To oznacza, że na MŚ nie zagramy. - To był chyba jeden z najgorszych meczów w mojej karierze - powiedziała po meczu Małgorzata Glinka w wywiadzie dla Polsatu Sport.
- Nie zrobiłyśmy trzeciego kroku. Nie zauważyłam nawet, że przegrałyśmy, to stało się tak szybko. To chyba kwestia presji, nie wytrzymałyśmy tego obciążenia. Może żyłyśmy za bardzo wspomnieniami, gdy kiedyś tam wygrywałyśmy. Bardzo jest mi trudno mówić o tym meczu, był chyba jednym z najgorszych w karierze.

Glinka do kadry powróciła specjalnie na ten turniej. Nie wiadomo, czy nadal będzie kontynuowała reprezentacyjną karierę. - To nie moment na żadne deklaracje. Dzisiaj trzeźwo nie myślę. Zostawię to na później. Było tutaj fajnie, nic nam nie brakowało, dziękuję za całą organizację, ale nie podołałyśmy. Przepraszamy - zakończyła.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone