El. do MŚ siatkarek. Polki bez problemów ograły Hiszpanię. Teraz Belgia

3 : 0
Informacje
El. MŚ 2014 siatkarek - Grupa K
Sobota 04.01.2014 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Hiszpania
13
12
18
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład:
Werblińska, Zenik (libero), Dziękiewicz, Bełcik, Glinka-Mogentale, Skowrońska-Dolata, Tokarska, Mroczkowska, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Wołosz, Kaczorowska
Hiszpania
Skład:
Gomez Lopez, Araco, Perez Fernandez, Collar, Caro Garcia, Guerra (libero), Portero, Corral, Gonzalez, Rivero, Sanchez, Bedmar
Najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji Hiszpanii nie miała kadra Piotra Makowskiego, która walczy o awans do mistrzostw świata siatkarek. Po zwycięstwie nad Hiszpanią 3:0 Polki muszą pokonać już tylko w meczu na szczycie reprezentację Belgii.
Reprezentacja Hiszpanii do sobotniego meczu przystąpiła po porażce z Belgią 0:3, a Polki po wygranej w takim samym wymiarze ze Szwajcarią. W porównaniu do piątkowego meczu trener biało-czerwonych Piotr Makowski zdecydował się na pozycji środkowej wystawić Maję Tokarską, która zastąpiła Katarzynę Gajgał-Anioł.

Na początku nie było widać znaczącej różnicy pomiędzy zespołami. Hiszpania wyszła nawet na prowadzenie, jednak ze względu na błąd ustawienia arbitrzy byli zmuszeni cofnąć wynik. Z czasem gra przyjezdnych posypała się. Polki, podobnie jak w meczu ze Szwajcarią, dobrze zagrywały, z czym ich rywalki wyraźnie nie mogły sobie poradzić. Dużą cegiełkę do zwycięstwa w pierwszym secie dołożyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, która wybornie prezentowała się w polu serwisowym. Znakomicie rozumiały się także rozgrywająca Izabela Bełcik ze środkową Eleonorą Dziękiewicz, która w tej partii zanotowała stuprocentową skuteczność. Na wyróżnienie zasłużyła także Małgorzata Glinka-Mogentale, która skończyła wszystkie ze swoich czterech ataków. Tym samym już od początku meczu Polki udowadniały, że są klasowym i przede wszystkim lepszym zespołem, wygrywając seta do 13.

W drugiej partii Polki kontynuowały niemal bezbłędną grę. Przy stanie 5:0 zmusiły trenera Hiszpanii do wzięcia czasu, ale po jego upływie rywalki wciąż nie miały na boisku nic do powiedzenia. Z akcji na akcję Polki miażdżyły swoje rywalki, wciąż wykorzystując swoje atuty w postaci dobrej zagrywki i silnego ataku z pierwszej piłki. W efekcie w drugiej partii również wysoko zwyciężyły - 25:12.

Z czasem Hiszpanki zaczęły grać lepiej. Choć Polki wciąż miały przewagę, to już nie tak dużą jak w poprzednich setach. Atlas Arena zamarła przy stanie 10:8, kiedy Anna Werblińska została mocno uderzona w twarz piłką przez jedną z Hiszpanek. Po krótkiej interwencji lekarzy reprezentacji trener Makowski zdecydował się nie ryzykować i przyjmującą na boisku zastąpiła Katarzyna Mroczkowska. Co prawda Hiszpanki postraszyły nasze zawodniczki, niwelując przewagę do trzech punktów (19:16), jednak Polki w porę powróciły do swojej dobrej gry. Tym samym odniosły drugie zwycięstwo podczas łódzkiego turnieju, a na drodze do Włoch pozostała jedynie reprezentacja Belgii.

Decydujący mecz o awansie rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.30. Relacja na żywo w Sport.pl.

Polska - Hiszpania 3:0

Sety: 25:13, 25:12, 25:18

Polska: Bełcik, Werblińska, Tokarska, Skowrońska-Dolata, Glinka-Mogentale, Dziękiewicz, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Wołosz, Kowalińska, Mroczkowska.

Hiszpania: Corral, Gonzalez, Perez Fernandez, Bedmar, Rivero, Collar, Guero (libero) oraz Portero, Araco, Gomez Lopez.