Siatkówka. Już trzeba się martwić, czy ten skład zagra na MŚ

0 : 3
Informacje
El. MŚ 2014 siatkarek - Grupa K
Piątek 03.01.2014 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Szwajcaria
14
15
9
0
Polska
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Szwajcaria
Skład:
Marbach, Kuenzler, Sirucek, Steinemann, Schauss, Dalliard (libero), Stocker, Wigger, Widmer, Granvorka, Bisang, Unternahrer
Polska
Skład:
Werblińska, Zenik (libero), Dziękiewicz, Bełcik, Glinka-Mogentale, Skowrońska-Dolata, Tokarska, Mroczkowska, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Wołosz, Kaczorowska
Stało się faktem, że mimo pierwszego meczu w takim składzie polskie siatkarki rozegrały świetny mecz. Widać było u nich dużą koncentrację i mobilizację. Zagrywka i blok to elementy numer jeden w grze drużyny Piotra Makowskiego - ocenia inaugurację kwalifikacji mistrzostw świata Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu i Sport.pl. Polki pokonały gładko Szwajcarię 3:0.
- Nie chcę nikogo wyróżniać, wszystkie zawodniczki zagrały dużo więcej niż poprawnie. To, co zobaczyłem, potwierdza, że zespół gotowy jest do walki o awans do finałów mistrzostw świata. Wiem, że każdy mecz jest inny, ale widziałem także Belgijki i widać, że Polki prezentowały się lepiej. Mimo że to Szwajcarki były lepsze od Hiszpanek. Przede wszystkim dziewczyny nie popełniały błędów własnych, a to w siatkówce bardzo ważne.

Czy nie żal, że w takim składzie Polki nie grały wcześniej? Na pewno szkoda ostatniego sezonu, straciliśmy wiele punktów rankingowych. Wyobraźmy sobie ten zespół w takim składzie w mistrzostwach Europy. Nie wiem, czy więcej by ugrał, ale na pewno miałby na sukces większe szanse. Nie ma co wracać do historii, teraz już odżywa temat, czy po udanych kwalifikacjach - a tego jestem pewien - znów uda nam się wystawić najsilniejszą drużynę. Nie perspektywiczną, rozwojową, ale najmocniejszą jak się da, by walczyć o to, co największe w siatkówce. Trzeba dać sobie szanse. Milej pracowałoby się trenerowi Makowskiemu i reprezentantkom, nawet gdyby nie było szansy na bardzo efektowne wyniki, ale gdyby miały świadomość, że zebrały się w grupę najlepszych dziewczyn w kraju.