World Grand Prix. Polki pewnie ograły Kazaszki

W pierwszym meczu turnieju w Płocku podopieczne Piotra Makowskiego pokonały 3:0 (25:17, 25:17, 25:11) reprezentację Kazachstanu. To pierwsze zwycięstwo Polek w tegorocznej edycji World Grand Prix.

Polki od początku meczu kontrolowały grę. Zdecydowaną liderką kadry była Katarzyna Skowrońska, do której trafiała większość piłek na kontrach. Kazaszki grały bardzo chaotycznie, często miały problem z przyjęciem polskiej zagrywki i w efekcie przegrały seta do 17.

Od początku drugiej partii gra się wyrównała (na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły tylko jednym punktem), ale Polki stopniowo zaczęły budować przewagę. Kazaszki znowu zaczęły fatalnie przyjmować, a Radecka świetnie rozprowadzała kontry, które kończyły Skowrońska, Kaczor bądź nasze środkowe. Na drugiej przerwie technicznej Polki prowadziły 16:11, do końca seta przewaga urosła do ośmiu punktów.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się - Kazaszki popełniały błędy, a Polki konsekwentnie je punktowały. Nasze rywalki podłamały się w końcówce i w ostatniej partii zdobyły tylko 11 punktów.

W pierwszym meczu turnieju w Płocku Japonki pokonały Niemki 3:2.

W sobotę Polki zmierzą się z Niemkami. Relacja na żywo od 20 w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone