Rosja
Sk豉d: 疳ga這w, Birujkow, Wolwicz, Antipkin, Ilinicz, Syczew
Polska
Sk豉d: Zajder, υmacz, K這s, Bociek, Wierzbowski, Ferens, Wojtaszek (libero)
Niespodzianki w finale Uniwersjady nie by這 - polscy siatkarze w trzech setach (22:25, 19:25, 19:25) przegrali z faworyzowanymi Rosjanami.
Nowa edycja Wygraj Lig ju jest! Za堯 swoj lig i zapro znajomych do gry ?

Polacy podeszli do meczu na luzie - starali si gra bez stresu, cieszyli si z ka盥ej akcji i mieli nadziej na potkni璚ie rywali, kt鏎zy we wtorek wygra musieli (na trybunach hali w Kazaniu by m.in. premier Rosji Dmitrij Miedwiediew). Gospodarze nie ugi瘭i si jednak pod presj - ich zwyci瘰two ani przez chwil nie by這 zagro穎ne.

Ka盥y z set闚 mia bardzo podobny przebieg - zaczyna這 si szcz窷liwie dla naszych reprezentant闚 - to Polacy prowadzili gr i dyktowali tempo akcji, a rywale pope軟iali b喚dy. Rosjanie szybko jednak reagowali i doprowadzali do remisu ju w okolicach pierwszej przerwy technicznej. Na drugiej prowadzili ju kilkoma punktami, by potem spokojnie kontrolowa gr i nie doprowadza do nerwowej ko鎍闚ki.

Liderem Rosjan by Maksim 疳ga這w, kt鏎y straszy naszych przyjmuj帷ych atomowymi zagrywkami i 鈍ietnie radzi sobie w ataku. W鈔鏚 Polak闚 wyr騜niali si 鈔odkowi - K這s i Zajder - kt鏎zy przez wi瘯sz cz窷 meczu dobrze radzili sobie w ataku. Na skrzyd豉ch gospodarze mieli zdecydowan przewag - Wierzbowski i Bociek kilka razy przekonali si o sile rosyjskiego bloku.

Momentami na twarzach Polak闚 brakowa這 zaci璚ia i sportowej z這軼i. Nasi reprezentanci byli w 鈍ietnych humorach, nawet po przegranych akcjach. Oczywi軼ie srebrny medal to i tak du篡 sukces ekipy prowadzonej przez Rados豉wa Panasa, mo瞠 jednak do podj璚ia walki o pierwsze miejsca zabrak這 zaanga穎wania?

Fina to pierwszy przegrany mecz Polak闚 na Uniwersjadzie w Kazaniu - wcze郾iej bia這-czerwoni bez pora磬i przeszli faz grupow, w 獞ier熠inale po pi璚iosetowym boju pokonali Kore Po逝dniow, w p馧finale zn闚 w pi璚iu setach uporali si z Ukrain.

Relacje z najwa積iejszych zawod闚 w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone