Liga Światowa. Jakie wyniki z Bułgarią dadzą awans Polakom?

3 : 1
Informacje
Liga Światowa 2013 - Grupa A
Niedziela 07.07.2013 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
17
25
25
3
USA
23
25
21
23
1
Składy i szczegóły
Polska
Pierwsza szóstka: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Jarosz, Żygadło, Zatorski, Możdżonek
USA
Pierwsza szóstka: Anderson, Caldwell, Ciarelli, Clark, Holt, Smith, Shoji
Siatkarska reprezentacja Polski wygrała w niedzielę z USA 3:1 i przesunęła się na czwartą pozycję w tabeli grupy A. Teraz Polacy, żeby być pewnymi awansu do turnieju finałowego, muszą wygrać pozostałe mecze z Bułgarią nie po tie-breakach. Ale mogą nawet awansować, jeśli jedno z tych spotkań przegrają.
Do turnieju finałowego z naszej grupy awansują dwa najlepsze zespoły oraz jego gospodarz, Argentyna. Polacy zajmują obecnie czwarte miejsce, ale mają wszystko w swoich rękach. Zostały im dwa wyjazdowe mecze z Bułgarią (12 i 13 lipca) i jeśli oba wygrają nie po tie-breakach, czyli za trzy punkty, na pewno zagrają w turnieju finałowym. A czy będą mogli awansować, jeśli nie wygrają w ten sposób tych meczów? Tak, o ile Amerykanie nie pokonają dwukrotnie za trzy punkty Brazylijczyków (13 i 14 lipca).

Możliwe scenariusze

Jeśli Polacy wygrają dwa razy z Bułgarią 3:2, będą mieli na koniec 17 punktów, a Bułgarzy 16. Amerykanie wtedy nie mogą zdobyć z Brazylią więcej niż cztery punkty. Czyli nawet jak wygrają z Brazylią dwa razy 3:2, to Polacy awansują. Jeśli zdobędą pięć punktów, będą mieli tyle samo "oczek" co Polacy i taką samą liczbę zwycięstw. Wtedy liczyć się będzie stosunek setów, który w takim wypadku Amerykanie będą mieli wyższy.

Jeśli Polacy wygrają z Bułgarią raz po tie-breaku i raz za trzy punkty (np. 3:1), będą mieli 18 punktów. Amerykanie nie będą mogli wtedy wygrać dwa razy za trzy punkty z Brazylią.

Jeśli Polacy wygrają raz z Bułgarią nie po tie-breaku i raz przegrają 2:3, będą mieli na koniec 17 punktów, a Bułgarzy 16. I sytuacja będzie wtedy taka jak ta powyżej. Amerykanie nie będą mogli zdobyć w meczach z Brazylią więcej niż cztery "oczka".

Jeśli Polacy przegrają z Bułgarią choć jeden mecz nie po tie-breaku, nie awansują do turnieju głównego.

Tabela grupy A

Miejsce Reprezentacja Liczba meczów Punkty
1. Brazylia 8 19
2. Francja 10 15
3. Bułgaria 8 14
4. Polska 8 13
5. USA 8 12
6. Argentyna 10 5