Polska
Bućko, Szymura, Badura, Bieńkowski, Śliwka, Gryc, Piechocki (libero) oraz Lemański, Matula, Pietrzak, Szalpuk, Fornal
Rosja
Pankow, Własow, Trojnin, Polietajew, Gonczarow, Czepura, Andrejew (libero) oraz Wiszniewiecki (libero), Żos, Ursow, Biełogordcew, Nowgorodow
Polscy siatkarze przegrali z Rosjanami 1:3 (16:25, 18:25, 25:22, 21:25) w finale mistrzostw Europy kadetów. To drugi w tym roku medal polskiej siatkówki. Wcześniej złoto ME zdobyły kadetki
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

W drodze do finału zespół Wiesława Czai nie stracił nawet seta, ale na początku meczu z Rosją trudno było w to uwierzyć. Polacy z trudem kończyli ataki, mylili się w przyjęciu, zupełnie niewidoczny był uchodzący za wielki talent Bartosz Bućko. Rosjanie z kolei prezentowali atuty znane z dorosłej siatkówki - bardzo mocną zagrywkę, silny atak i szczelny blok. Szybko wygrali pierwszą partię i zdobyli wyraźną przewagę w drugiej.

W połowie drugiego seta gra polskiego zespołu zaczęła wyglądać lepiej. Poziom podnieśli rezerwowi, szczególnie Artur Szalpuk, który dobrze prezentował się w polu zagrywki i skutecznie atakował. Seta nie dało się uratować, ale gra dawała nadzieję na walkę w kolejnej partii.

W trzecim secie młodzi Polacy nabrali pewności siebie. Rozkręcił się Bućko, regularnie punktowali Bieńkowski i Szapluk. A zaskoczeni Rosjanie mylili się coraz częściej. Przegrali 22:25.

Do czwartej partii Rosjanie podeszli bardziej skoncentrowani i szybko zbudowali przewagę. Polacy jednak nie poddali się i odrobili straty. Walka punkt za punkt doprowadziła do emocjonującej końcówki. Przy stanie 20:20 na wyższe obroty wskoczył Wiktor Poletajew. Kończył atak za atakiem. Rosjanie zdobyli trzy punkty z rzędu, co w tym momencie seta okazało się dla Polaków stratą nie do odrobienia. Przegrali 21:25.

Srebro kadetów to drugi w tym roku medal polskiej siatkówki. Wcześniej złoto ME zdobyły kadetki.