Młode polskie siatkarki zagrają w finale mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski kadetek (do lat 18) w siatkówce wystąpi w finale odbywających się w Czarnogórze mistrzostw Europy. W półfinale pokonały ekipę Turcji 3:2 i w niedzielę w meczu o złoty medal zmierzą się z Włoszkami.

Pierwszy set półfinałowego pojedynku był bardzo wyrównany. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie zwycięstwo odniosły Polki, wygrywając do 23.

Biało-czerwone weszły bardzo dobrze w kolejną partię. Od początku wywalczyły kilkupunktowe prowadzenie, które z biegiem seta powiększały. Wygrały wysoko do 17.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony należały również do polskiej reprezentacji, jednak przede wszystkim po błędach własnych szybko je straciły. Bardzo dobrze w tym momencie zaczęły grać Turczynki i to one sięgnęły po zwycięstwo w tym secie.

Czwarta odsłona była bliźniaczo podobna do poprzedniej. Na początku Polki prowadziły 4:1, ale Turczynki szybko zremisowały i wyszły na prowadzenie, które utrzymały do końca 21:25.

Tie-breaka Polki rozpoczęły od dobrej zagrywki i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Turczynki wyrównały 3:3. Chwilę później biało-czerwone wygrywały już 10:5, jednak zaraz nasze rywalki zniwelowały straty do jednego "oczka". Na szczęście Polki w końcówce zagrały świetnie i wygrały do 11.