Liga Światowa. Tłum na lotnisku przywitał na złotych siatkarzy

Kilkaset osób czekało na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina polskich siatkarzy, którzy wrócili z Sofii, gdzie wywalczyli złote medale Ligi Światowej.
3 : 0
Informacje
Finał Ligi Światowej 2012 - Finał
Niedziela 08.07.2012 godzina 19:45
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
26
25
3
USA
17
24
20
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Żygadło 2, Winiarski 9, Możdżonek 2, Bartman 16, Kurek 15, Nowakowski 8, Ignaczak (libero) oraz Kosok 5, Ruciak 2
USA
Skład: Suxho, Anderson 8, Lee 4, Stanley 15, Rooney 2, Holmes 7, Lambourne (libero) oraz Priddy 5, McKienzie, Lotman, Thornton
Siatkarze do kibiców wyszli o godz. 16.10, pół godziny po przylocie. Fani odśpiewali hymn, następnie głośno śpiewali "Polska Biało-czerwoni" i niemal bez przerwy oklaskiwali zawodników. A na koniec zaśpiewali "Sto lat". Następnie prowadzący przywitanie siatkarzy Krzysztof Wanio odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który pogratulował zawodnikom i trenerom oraz życzył sukcesów na igrzyskach w Londynie.

- Bardzo dziękujemy za gorące przywitanie - mówił Marcin Możdżonek, ale kibice nie dawali mu dojść do głosu. - Cudowna rzecz mieć takich kibiców jak wy, ale musimy was przeprosić, bo bardzo się spieszymy - dodał kapitan reprezentacji.

Samolot z siatkarzami wylądował o godz. 15.40. Po ekspresowej odprawie i krótki, bo ledwie 16-minotowym spotkaniu z kibicami, siatkarze pojechali do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie o godz. 17 mieli zaplanowane spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. Pod lotniskiem czekał na nich specjalny autokar i policyjna eskorta.

- Pijcie za nasze zdrowie. My już nie możemy, bo zaraz zaczynamy treningi przed igrzyskami w Londynie. Oglądajcie nas - powiedział Bartosz Kurek, wybrany MVP Final Six Ligi Światowej.

- Jestem bardzo dumny z tej drużyny i z tego co zdobyła. To wspaniały moment, ale to nie koniec. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, bo gramy jeszcze na igrzyskach - powiedział Andrea Anastasi.

- Na lotnisku jest już kilkaset osób. Kibice śpiewają "Polska Biało-czerwoni". Tłum gęstnieje z minuty na minutę - pisał 15 minut przed przylotem dziennikarz Sport.pl Łukasz Cegliński, który był na warszawskim lotnisku.

Historyczny sukces

Polacy pokonali Amerykanów 3:0 w swoim pierwszym występie w finale Ligi Światowej w historii.

Fenomenalnie grający przez cały turniej Polacy zgarnęli też najwięcej wyróżnień indywidualnych. Najlepszym atakującym został Zbigniew Bartman, najlepszym blokującym Marcin Możdżonek, najlepszym libero Krzysztof Ignaczak, a zawodnikiem turnieju Bartosz Kurek.Więcej o: